ICTNews - آی‌سی‌تی نیوز - اخبار خارجی
همراه ما باشید

اخبار خارجی

ساعت آخرالزمان به دو دقیقه تا نابودی زمین رسید
 • ماسک به خرید پورشه تایکان توسط بیل گیتس واکنش نشان داد

  ماسک به خرید پورشه تایکان توسط بیل گیتس واکنش نشان داد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گیتس در این ویدیو با «مارکوس برونلی» درباره بنیاد خیریه خود گفتگو می کرد اما مارکوس بحث را به سمت تغییرات اقلیمی و حفاظت از محیط زیست با استفاده از ماشین های الکتریکی به جای مدل های عادی برد.

 • افزایش قیمت دامنه‌های دات‌کام بعد از هشت سال

  افزایش قیمت دامنه‌های دات‌کام بعد از هشت سال

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اخیرا زمزمه‌هایی از افزایش قیمت دامنه‌های دات‌کام (com.) به‌گوش می‌رسد. سازمان ICANN که وظیفه‌ی نظارت بر دامنه‌های اینترنتی سطح بالا را برعهده دارد، در شُرُف تأیید نهایی مجوز افزایش قیمت برای این دامنه‌ی محبوب است. قیمت دامنه‌های دات‌کام از سال ۲۰۱۲ تاکنون، روی رقم ۷/۸۵ دلار ثابت مانده است

 • هواوی از آمریکا مورد اتهام وارد شده در‌خواست سند کرد

  هواوی از آمریکا مورد اتهام وارد شده در‌خواست سند کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - تنش‌های میان دولت آمریکا و هواوی تمامی ندارد و اخیرا نیز وزارت دادگستری این کشور، کمپانی چینی را به چندین و چند جرم مختلف متهم کرده است.

 • اپل به‌دلیل کندکردن آیفون‌های ۲۵ میلیون یورو جریمه شد

  اپل به‌دلیل کندکردن آیفون‌های ۲۵ میلیون یورو جریمه شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اپل به‌دلیل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری بحث‌برانگیز خود که موجب کندشدن آیفون‌های قدیمی می‌شدند، با جریمه پرداخت ۲۵ میلیون یورویی (۲۷ میلیون دلاری) یکی از نهادهای نظارتی دولت فرانسه مواجه شد.

 • آمازون نیز در نمایشگاه MWC 2020 غایبت خواهد بود

  آمازون نیز در نمایشگاه MWC 2020 غایبت خواهد بود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - آمازون به دلیل آنچه «شیوع و نگرانی های ادامه دار» پیرامون ویروس کرونا اعلام شده از حضور در کنگره جهانی موبایل صرف نظر کرد. آمازون قصد داشت در این نمایشگاه روی سرویس های تحت وب آمازون (AWS) تمرکز کند.

 • از بازگشایی کارخانه‌های فاکسکان درچین جلوگیری شد

  از بازگشایی کارخانه‌های فاکسکان درچین جلوگیری شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - فاکسکان از بزرگ‌ترین سازندگان تجهیزات قطعات الکترونیکی به‌شمار می‌رود و سالانه میلیون‌ها دستگاه گوشی آیفون تولید می‌کند.

 • 8 میلیارد خسارت بابت خاموشی عمدی اینترنت

  8 میلیارد خسارت بابت خاموشی عمدی اینترنت

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در همین راستا کمپانی Top10VPN که تعداد زیادی از محققان اینترنت را گردهم آورده، نگاهی به تبعات زیان بار خاموشی‌های اینترنت در جهان داشته و به این نتیجه رسیده است که قطعی‌های عمدی اینترنت در سال 2019 که به دستور دولت‌ها صورت گرفته، ضرری 8میلیارد دلاری به اقتصاد دنیا وارد کرده است. در این گزارش همچنین آمده است که انتظار می‌رود در سال 2020 حتی شرایط بدتر نیز بشود.

 • سامسونگ هم به تحریم کننده های ایران می‌پیوندد

  سامسونگ هم به تحریم کننده های ایران می‌پیوندد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مسئله حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های آنلاین برنامه‌های کاربردی مانند گوگل‌استور و اپ‌استور البته مدتی پس از زمانی آغاز شد که رئیس‌جمهور آمریکا محدودیت‌هایی را برای ورود ساکنان هفت کشور از جمله ایران به خاک آمریکا آغاز کرد.

 • اریکسون از حضور در رویداد موبایلی سال 2020 انصراف داد

  اریکسون از حضور در رویداد موبایلی سال 2020 انصراف داد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - اریکسون دومین شرکتی است که از حضور در بزرگ ترین رویداد موبایلی سال 2020 انصراف می دهد. دو روز قبل ال جی به خاطر شیوع ویروس کرونا از غیبت خود در این نمایشگاه خبر داد.

 • آیا کنگره جهانی موبایل امسال برگزار می‌شود

  آیا کنگره جهانی موبایل امسال برگزار می‌شود

  آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت ZTE که از سازندگان گوشی در چین محسوب می شود، کنفرانس خبری خود در کنگره جهانی موبایل را به خاطر ویروس کرونا لغو کرد. تنها چند ساعت پس از انتشار این خبر ال جی نیز از غیبت خود در این نمایشگاه بزرگ خبر داد.

 • روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده

  روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده

  آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش خبرگزاری Associated Press، «کریستوفر ری» (Christopher Wray) مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI) به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که روسیه همانند انتخابات سال 2016 قصد دارد با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، تفرقه افکنی سیاسی ایجاد کرده و بین آمریکایی ها اختلاف بیندازد.

 • شیوع ویروس کرونا برای حیات وحش نعمت محسوب میشود!

  شیوع ویروس کرونا برای حیات وحش نعمت محسوب میشود!

  آی‌سی‌تی‌نیوز - کارشناسان می‌گویند چنانچه تصمیم چین مبنی بر منع موقت فروش حیوانات وحشی، به منظور مبارزه با ویروس کرونا جنبه دائمی پیدا کند، می تواند به محفاظت از حیات وحش که هم اکنون با خطر مواجه است کمک کند و همچنین به نفع بهداشت عمومی تمام شود.

 • هواوی از ورایزن شکایت کرد

  هواوی از ورایزن شکایت کرد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - هواوی اعلام کرده که به خاطر نقض پتنت از ورایزن شکایت می کند و به این ترتیب گره دیگری به رابطه پیشتر تیره و تار این غول تکنولوژی چینی و آمریکا اضافه شد. در این پرونده شکایت که در دادگاه های منطقه غرب و شرق تگزاس ثبت شده ادعا گردیده که ورایزن بدون دریافت مجوز یا پرداخت حق امتیاز از ۱۲ پتنت متعلق به هواوی استفاده می کند.

 • بنیاد گیتس برای مبارزه با کرونا ویروس ۱۰۰ میلیون دلار کمک میکند

  بنیاد گیتس برای مبارزه با کرونا ویروس ۱۰۰ میلیون دلار کمک میکند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در بیانیه خبری منتشر شده آمده است که این کمک علاوه بر مبلغ ده میلیون دلاری است که بنیاد گیتس پیشتر برای مبارزه با این بیماری صرف کرده بود.

 • ایلان ماسک برای کار کردن در تسلا از شما حتی دیپلم هم نمی خواهد

  ایلان ماسک برای کار کردن در تسلا از شما حتی دیپلم هم نمی خواهد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - در حالی که پیش نیازهای کار در شرکت های ایرانی روز به روز بیشتر می شوند و داشتن مدارک دانشگاهی در سطوح عالی با معدل بالا و از دانشگاه های تراز اول کشور به یکی از شرایط اصلی برای گزینش کارمندان بدل می شود ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده که برای کار در تسلا حتی به مدرک دیپلم هم نیاز نیست.

 • درآمد یوتیوب در سال فاش شد

  درآمد یوتیوب در سال فاش شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گوگل امروز گزارش مالی سه‌ماهه‌ی چهارم مجموعه‌ی آلفابت را منتشر کرد. این اولین گزارش مالی منتشرشده در دوران مدیریت ساندار پیچای است. سال گذشته بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین با کنار کشیدن خود از مدیریت، ساندار پیچای را (که پیش از آن مدیرعامل گوگل بود) به‌عنوان سکان‌دار اصلی مجموعه‌ی آلفابت منصوب کردند

 • فعالیت کارخانه‌های هیوندای به دلیل ویروس کرونا متوقف شد

  فعالیت کارخانه‌های هیوندای به دلیل ویروس کرونا متوقف شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - مقام‌های شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کردند که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، بخشی از قطعات مورد نیاز برای تولید و مونتاژ خودرو به کارخانه‌های این برند در کره‌جنوبی نمی‌رسد. به‌همین دلیل، هیوندای اولین خودروساز بزرگ است که براثر بحران ویروس کرونا، فعالیت خط تولیدش در خارج از چین را متوقف می‌کند

 • ویروس کرونا تولید پنل‌های LCD را کاهش داده است

  ویروس کرونا تولید پنل‌های LCD را کاهش داده است

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پنج کارخانه‌ی تولید پنل‌های LCD در ووهان به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند. براساس گزارش سازمان گردآوری اطلاعات مهندسی (IHS Markit)، اولین نتیجه‌ی این تعطیلی افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت مانیتور و تلویزیون در فوریه خواهد بود

 • دفاتر اپل در چین به خاطر ویروس کرونا تعطیل شد

  دفاتر اپل در چین به خاطر ویروس کرونا تعطیل شد

  آی‌سی‌تی‌نیوز - پیش از این در رابطه با مشکلاتی که ویروس کرونا در روند ساخت محصولات اپل ایجاد می‌کند، گفته بودیم. با این حال با شایع شده این ویروس، اپل تصمیم گرفته نه تنها اپل استور ووهان را تعطیل کند، بلکه تمامی فروشگاه‌ها و مراکز تعمیر خود در کل کشور چین را تا ساعت ۲۴ روز نهم فوریه تعطیل کند.

 • گوگل و فیسبوک اخبار کذب ویروس کرونا را شناسایی میکنند

  گوگل و فیسبوک اخبار کذب ویروس کرونا را شناسایی میکنند

  آی‌سی‌تی‌نیوز - گوگل و فیسبوک در صدر لیست پلتفرم‌های انتشار اخبار ویروس کرونا هستند و از همین رو این دو کمپانی در تلاشند تا با انتشار اخبار نادرست و کذب در رابطه با این ویروس، جلوگیری کنند. البته تلاش‌های این دو غول تنها محدود به جلوگیری از اخبار غلط نبوده و این دو کمپانی سعی دارند تا اطلاعات درست را در اختیار کاربران قرار دهند.