برای شرکت های بزرگ گمرک اختصاصی ایجاد می شود
همراه ما باشید

برای شرکت های بزرگ گمرک اختصاصی ایجاد می شود

برای شرکت های بزرگ گمرک اختصاصی ایجاد می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس کل گمرک گفت: در راستای کمک به تولید و رونق، آماده ایجاد گمرک اختصاصی در محل فعالیت شرکت‎های بزرگ هستیم که کاهش هزینه‌ها و آسیب کمتر به کالاها از جمله مزایای این طرح است.

رییس کل گمرک گفت: در راستای کمک به تولید و رونق، آماده ایجاد گمرک اختصاصی در محل فعالیت شرکت‎های بزرگ هستیم که کاهش هزینه‌ها و آسیب کمتر به کالاها از جمله مزایای این طرح است.


مهدی میراشرفی تراز تجاری سال گذشته را مثبت 1.7 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: صادرات غیرنفتی سال گذشته 44.3 و واردات 42.6 میلیارد دلار بود.

به گفته وی در بحث صادرات نسبت به سال قبل از آن 5.6 درصد کاهش داشتیم که بیشتر ناشی از تحریم ها بود.

میراشرفی ادامه داد: در بحث واردات نیز نسبت به سال 96، 21.7 درصد کاهش داشتیم و عمده کاهش کالاهای وارداتی مربوط به گروه کالاهایی مصرفی و لوکس بود که به طور یقین مصوبه هیات وزیران مبنی بر ممنوعیت ورود یک هزار و 339 قلم کالا در این امر موثر بود.

وی با اشاره به شرایط تحریم و تاثیر آن بر صادرات ادامه داد: در صورتی که مدیریت بهتری داشته و هماهنگی بین دستگاه‌‌ها را افزایش دهیم، می‌ توانیم آثار تحریم را به حداقل رسانده و بهتر از آنچه که وجود دارد، تجارت خارجی را مدیریت کنیم.

میر اشرفی خاطر نشان کرد: توسعه صادارت غیرنفتی، تولید و صادرات و درخواست واردات در کمترین زمان از مهمترین مباحث در توسعه گمرک های کشور است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه