رشوه مسوول حفاظت اپل به پلیس لو رفت
همراه ما باشید

رشوه مسوول حفاظت اپل به پلیس لو رفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - دادستانی شهر سانتا کلارا کالیفرنیا مدعی است مسئول حفاظت اپل برای دریافت 4 مورد مجوز حمل سلاح مخفی قول 200 آیپاد را به دفتر پلیس سانتا کلارا داده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شب گذشته مسئول حفاظت اپل به اتهام پرداخت رشوه تفهیم اتهام شده است.

وی متهم است در ازای درخواست برای دریافت مجوز حمل سلاح برای 4 نفر از کارمندان اپل قول 200 آیپاد را به دفتر کلانتر شهر سانتا کلارا داده است. 

توماس مایر، مسئول 50 ساله حفاظت شرکت اپل و دو نفر از کارمندان دفتر کلانتر سانتا کلارا از سوی دفتر دادستانی این شهر تفهیم اتهام شده‌اند.

مأموران پلیس متهم هستند که در ازای دریافت آیپاد به عنوان رشوه، مجوز حمل سلاح برای کارمندان اپل صادر کرده‌اند.

در واقع کارمندان اپل خواستار حمل سلاح به صورت مخفیانه بوده‌اند و بر اساس قوانین کالیفرنیا حمل سلاح به صورت مخفیانه بدون مجوز جرم محسوب می‌شود. از طرف دیگر کلانترها و روسای پلیس در صدور این مجوزها سختگیری زیادی به خرج می‌دهند. 

وکیل مایر می‌گوید: وی بی گناه است و شرکت اپل نیز گفته که به صورت جداگانه تحقیقاتی را در این زمینه انجام داده، اما به اتفاق غیرقانونی نرسیده است. 

به طور کلی موضوع پرداخت رشوه از سوی کارمندان اپل زمانی فاش شده که دادستانی سانتا کلارا به اتهام ارتشاء در حال تحقیق از دفتر پلیس و سرکلانتر این شهر بوده است. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه