وعده اتصال روستاهای کردستان به اینترنت تا پایان سال
همراه ما باشید

وعده اتصال روستاهای کردستان به اینترنت تا پایان سال

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: ۷۲ درصد روستاهای کردستان به شبکه ملی اطلاعت و اینترنت متصل هستند و ۲۸ درصد هم در دست اقدام است.

کردستان یکی از استان‌هایی است که وضعیت پوشش اینترنت در آن‌ تا همین چند وقت قبل بسیار نامناسب بود. این منطقه از نظر جغرافیایی و دسترسی سخت از نظر پوشش‌دهی مغقول بمانده بود، اما از مدتی قبل اقداماتی از سوی وزارت ارتباطات برای برقراری پوشش اینترنت و شبکه ملی اطلاعات در آن‌جا انجام شد.

«محمدجواد آذری جهرمی» در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تا حدود یک سال قبل وضع ارتباطات در کردستان قابل قبول نبود، تلاش زیادی کردیم تا نیاز مردم را برآورده کنیم و اکنون رشد قابل توجهی انجام شده است.

وی افزود: دیروز جلسه ویدئو کنفرانسی با استاندار، مدیران استانی و با حضور مدیران اپراتورها، برنامه‌ریزی منسجمی برای اتصال روستاهای باقی مانده نیز انجام شد.

وزیر ارتباطات گفت: اکنون ۱۱۵ روستا به پوشش همراه اول پوشش نیاز دارند که این اپراتور کار را انجام خواهد داد.  ایرانسل نیز ۲۱ دکل جدید احداث خواهد کرد. البته ایرانسل در چند ماه اخیر نزدیک ۶۰ دکل را در کردستان به خدار خدمت وارد کرده است.

او خاطرنشان کرد: مخابرات ایران نیز ارتقای پهنای باند اینترنت خانگی را در ۱۱۶ روستا پیگیری می‌کند.

جهرمی تاکید کرد: قرار گذاشتیم تا پایان امسال، تمام این کارها به سرانجام برسد و تمام روستاهای کردستان به شبکه اینترنت متصل شوند. البته دشواری کار به دلیل کوهستانی بودن، در آن‌جا زیاد است اما تلاش می‌کنیم اراده ما از سختی‌ها بزرگ‌تر باشد تا درخواست و دستور مردم اجابت شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه