کمین شیادان در سایت دیوار
همراه ما باشید

کمین شیادان در سایت دیوار

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتای قم در خصوص کلاهبرداری با شیوه پرداخت بیعانه در سایت های واسط فروشگاهی نظیر دیوار به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پلیس سرهنگ علی موالی اظهار کرد: با توجه به گسترش سایت های تبلیغات اینترنتی مثل دیوار، شیپور و ... برای خرید و فروش کالا های مختلف دست دوم، افراد سودجو اقدام به کلاهبرداری با ترفند های مختلف می کنند.
او افزود: مجرمان سایبری با درج آگهی جعلی با قیمت های وسوسه انگیز اقدام به کلاهبرداری می کنند لذا به هیچ عنوان به این گونه آگهی ها اعتماد نکنید و حتی الامکان از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آن ها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
رئیس پلیس فتای استان قم ادامه داد: عده ای از کاربران خریدار تصور می کنند اگر فروشنده شماره حساب و یا شماره تلفن و نشانی خود را در آگهی درج کند می توان به او اعتماد کرد، اما این تصور اشتباه است، زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرارگرفته باشد.
موالی ادامه داد: کلاهبرداران در برخی مواقع نیز اقدام به عرضه محصولات دست دوم و بی کیفیت می کنند که کاربران را به سمت درگاه های جعلی سوق می دهند و مبادرت به سرقت اطلاعات بانکی و در نهایت اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز می کنند.
رئیس پلیس فتای استان قم توصیه کرد: از پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان بیعانه یا هزینه نگهداشت محصول خودداری کنید و تا زمانی که جنس موردنظر خود را دریافت نکرده اید از پرداخت وجه کالا اجتناب کنید.
سرهنگ موالی از شهروندان خواست: هشدار های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری پلیس فتا به نشانی http://www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاین و بر خط پلیس فتا بهره مند شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه