الزام شرکت‌های برق و گاز به هوشمندسازی کنتورها
همراه ما باشید

الزام شرکت‌های برق و گاز به هوشمندسازی کنتورها

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس با بیان اینکه تکلیف قانونی در خصوص هوشمندسازی کنتورهای آب و گاز به خوبی انجام نشده است، افزود: شرکت‌های برق و گاز ملزم به ارائه برنامه عملیاتی جهت هوشمندسازی کنتر‌ها و اجرای بند (د) تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۹۹ شدند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک مجتبی رضاخواه  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور با یاسر رضاخواه مدیر عامل رایتل، غلامرضا مشایخی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، نمایندگانی از شرکت توانیر و محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به منظور بررسی نحوه اجرای بند (د) تبصره 15 قانون بودجه سال 99 که درباره هوشمندسازی کنتور‌های گاز و برق است، برگزار شد.

مجتبی رضاخواه در جمع‌‎بندی این نشست با بیان اینکه تکلیف قانونی در خصوص هوشمندسازی کنتورهای برق کم اجرا شده و در حوزه کرنتورهای خانگی گاز اجرا نشده است؛ مهمترین  چالش شرکت‌ها در عدم اجرای طرح هوشمندسازی این است که مشخص نیست چه کسی باید در این موضوع سرمایه‌گذاری کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: بر اساس گزارش مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در خصوص اقدامات خود در زمینه هوشمندسازی، این شرکت در زمینه تامین کنتور هوشمند برای مشترکین پرمصرف سرمایه‌گذاری کرده، اما این اقدام را برای مشترکین خانگی اقتصادی و بصرفه نمی‌دانست. همچنین شرکت برق هم یکی از دلایل کم اجرا شدن هوشمندسازی کنتورها را تحریم‌ها و مشکلات ارزی و گمرکی عنوان کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقرر شد شرکت‌های گاز و برق یک برنامه عملیاتی برای اجرای تکالیف قانونی هوشمندسازی کنتور‌ها در قانون برنامه بودجه سال 99 ارائه کنند. جلسه بعدی سه هفته آینده برای پیگیری موضوع‌های مطرح شده مجددا تشکیل خواهد شد.امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده در نهایت برای هوشمندسازی کنتورهای برق و گاز به نتیجه عملیاتی برسیم. برگزاری این جلسه به اجرای تکالیف قانونی در سال جاری کمک کرده و همچنین موجب می‌شود در صورت نیاز برای ایجاد تکالیف قانونی در بودجه سال آینده، اصلاحاتی انجام شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه