خدمات ماهواره ای بهترین راهکار برقراری ارتباطات در بحران
همراه ما باشید

خدمات ماهواره ای بهترین راهکار برقراری ارتباطات در بحران

خدمات ماهواره ای بهترین راهکار برقراری ارتباطات در بحران

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی، بهترین روش ایجاد ارتباطات پایدار در زمان بحران را استفاده از خدمات ماهواره‌ای عنوان کرد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی، بهترین روش ایجاد ارتباطات پایدار در زمان بحران را استفاده از خدمات ماهواره‌ای عنوان کرد.

نصرالله جهانگرد، رئیس کارگروه ارتباطات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی در این جلسه با تأکید بر اهمیت توسعه خدمات ماهواره‌ای در کشور گفت: زمینه توسعه و رشد خدمات فضا پایه در کشور فراهم است و باید از این فرصت جهت گسترش بازار و توسعه کسب و کارهای مرتبط استفاده بهینه کرد. وی تصریح کرد: باتوجه به ریسک بالای وقوع بلای طبیعی در کشور و احتمال آسیب زیرساخت‌های زمینی در هنگام بروز این بحران‌ها، بهترین روش استفاده از خدمات ماهواره‌ای جهت ایجاد ارتباطات پایدار است.
در ادامه این جلسه نسترن محسنی، معاون رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز گفت: لازم است تا نقشه راه توسعه ارتباطات کشور با نگاه ملی و جامع و با پرهیز از بخشی نگری تدوین و ارتباطات ماهواره‌ای به‌عنوان بستر اصلی ارتباطات کشور در نظر گرفته شود. همچنین در این جلسه از همکاری و مشارکت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ماهواره‌ای برای برقراری ارتباطات پایدار ماهواره‌ای در مناطق سیل زده تقدیر شد.

 در یک ماه گذشته ۷۰ ایستگاه ثابت و سیار ارتباطات ماهواره‌ای در مناطق سیل زده و مناطق در معرض سیل توسط شرکت‌های خصوصی ارائه دهنده خدمات ماهواره‌ای با هماهنگی و همکاری سازمان فضایی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب پویش کمک به مناطق سیل زده، برای پایدار نگاه داشتن ارتباطات در این مناطق راه‌اندازی شده و در حال ارائه سرویس هستند.
گفتنی است جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی با حضور نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران و نسترن محسنی، معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دیگر اعضا در سازمان فضایی ایران برگزار شد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه