۱۰ هزار شعبه آماده برگزاری انتخابات الکترونیکی 
همراه ما باشید

۱۰ هزار شعبه آماده برگزاری انتخابات الکترونیکی 

آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی کمیسیون شوراها گفت: توانمندی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک حدود ۱۰ هزار شعبه است.

علی حدادی، سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم ، از جلسه دیروز اعضای کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس با مسئولان وزرات کشور به منظور الکترونیکی شدن انتخابات ریاست جمهوری و شورا های سال آینده خبر داد.
وی افزود: ما برای الکترونیکی شدن انتخابات سال 1400 به سخت افزار و صندوق های رأی گیری الکترونیکی نیازمندیم و این در حالی است که وزارت کشور امکانات لازم را برای تمام شعب رأی گیری کشور در اختیار ندارد و باید این تجهیزات خریداری شود.
حدادی تصریح کرد: توانمندی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک حدود 10 هزار شعب و به عبارتی در چهار کلان شهر کشور است.
سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس بیان کرد: در دوره گذشته انتخابات شورا های تعدادی از شهر های کوچک به صورت الکترونیک برگزار شده است، بنابراین ایرادی در ریل گذاری و قانون گذاری برای برگزاری انتخابات به این شیوه وجود ندارد.
حدادی ادامه داد: مجوز نهایی برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک باید توسط شورای نگهبان صادر شود و بعد از آن باید تجهیزات برگزاری این انتخابات فراهم شود.
سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس گفت: برگزاری جلسه با شورای نگهبان و اخذ مجوز لازم برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی بر عهده وزارت کشور بوده و این امر از حیطه وظایف مجلس خارج است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه