کلاهبرداری با پرداخت بیعانه در سایت دیوار
همراه ما باشید

کلاهبرداری با پرداخت بیعانه در سایت دیوار

کلاهبرداری با پرداخت بیعانه در سایت دیوار

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان‌ از شناسایی عامل کلاهبرداری از شهروند کرمانی با ترفند درج آگهی جعلی در سایت دیوار خبر داد و گفت: با مراجعه فردی به این پلیس  که با در دست داشتن مرجوعه قضایی،   درخواست رسیدگی به شکوائیه خود مبنی بر کلاهبرداری از طریق سایت دیوار با آگهی جعلی فروش مبلمان را داشت، زسیدگی به این موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.  

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود : شاکی در اظهاراتش عنوان داشت در سایت‌ دیوار با دیدن یک آگهی تحت فروش فوری لوازم منزل، با صاحب آگهی تماس می گیرد و فروشنده برای دریافت ضمانت از متقاضی، درخواست مبلغی به عنوان بیعانه به حساب خود می کند اما پس از دریافت وجه به مبلغ ۹ میلیون ریال  دیگر پاسخگوی تلفن همراهش نبود.

یادگار نژاد ادامه داد: با بررسی‌های به عمل آمده و اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم  شناسایی قرار گرفت و به اداره پلیس انتقال داده شد.

وی افزود: در استفاده از فضای مجازی برای تبادل یک کالا باید همواره این مهم را در نظر داشت که ممکن است تبلیغ صورت گرفته برای کالا ماهیت واقعی نداشته باشد و در پس شماری از این تبلیغات، افرادی شیاد فعالیت می‌کنند که ممکن است قصد کلاه‌برداری داشته باشند.  

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه