دانشجویان جدید هم اینترنت رایگان می‌گیرند
همراه ما باشید

دانشجویان جدید هم اینترنت رایگان می‌گیرند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای اینترنت رایگان به دانشجویان نوورود خبر داد و گفت: استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی این دانشگاه برای دانشجویان و اساتید رایگان است.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، محمد مهدی طهرانچی در آیین استقبال از نودانشجویان این دانشگاه که از طریق شبکه‌های مجازی به صورت زنده برگزار شد، در پاسخ به سؤالی درباره زمان و نحوه انتخاب واحد دانشجویان نوورود اظهار داشت: انتخاب واحد دانشجویان جدید به صورت گروهی و پس از اخذ شماره دانشجویی و پرداخت شهریه ثابت از سوی واحد دانشگاهی انجام می شود.

وی همچنین درباره اینترنت رایگان دانشجویان گفت: سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده و اکنون استفاده از این سامانه‌ها برای دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رایگان محاسبه می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد ادامه داد: اگر برای برخی دانشجویان در برخی مناطق، اینترنت به صورت رایگان محاسبه نمی‌شود، لازم است موضوع را به واحد دانشگاهی مربوطه یا سازمان مرکزی اطلاع دهند تا موضوع بررسی شود.

علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این مراسم به سؤال های مطرح شده از سوی دانشجویان درباره رعایت پیش‌نیاز و هم نیاز در انتخاب واحد دانشجویان، مدت ترم تحصیلی جاری، تعداد انتخاب واحد انجام‌ شده توسط واحدها برای دانشجویان جدید پاسخ داد.

وی گفت: نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در ترم جاری در این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، دانشجوی نیم سال اول محسوب می‌شوند که بر اساس تقویم آموزشی طراحی‌ شده ۱۶ جلسه کامل خود را در این ترم می‌گذرانند.

وی ادامه داد: نیم سال تحصیلی جاری تا ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت و انتخاب واحد گروهی دانشجویان جدید که توسط واحدهای دانشگاهی انجام می‌شود، تا سقف مجاز خواهد بود. دانشجویان نگران انتخاب واحد و حضور در کلاس‌ها نباشند.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درباره احتمال اختلال در سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای جلوگیری از افزایش بار و اختلال در سامانه‌های آموزش مجازی دو سامانه واحد الکترونیکی یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی «وادانا» و «دان» طراحی و به سرور و امکانات به روز تجهیز شده است. اگر دانشجویان برای اتصال به این سامانه ها دچار مشکل می شوند، این موضوع مربوط به شبکه اینترنت داخلی یا اتصال آنها به این سامانه ها است.

علمائی ادامه داد: هر ٢ سامانه «وادانا» و «دان» امکان ضبط کلاسهای آموزشی را دارد و دانشجویانی که به دلیل افت سرعت اینترنت یا موضوعات دیگر موفق به حضور در کلاس نمی شوند، می توانند از نسخه کلاس های ضبط شده استفاده کنند. همچنین جلسات پرسش و پاسخ و رفع اشکال برای دانشجویان در نظر گرفته شده تا جای نگرانی برای یادگیری دانشجویان وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: قوانین غیبت در کلاسهای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه