زیرساخت انتخابات الکترونیکی وجود دارد
همراه ما باشید

زیرساخت انتخابات الکترونیکی وجود دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برای برگزاری انتخابات الکترونیکی زیرساخت‌های لازم وجود دارند.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به فوائد الکترونیکی شدن انتخابات اشاره کرد و گفت:  الکترونیکی شدن انتخابات یک روش انتخاباتی بوده و در بحث شیوه رای‌گیری نیز مجلس هیچگونه ورودی ندارد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اگر سیستمی را تعبیه کنند که از طمینان لازم برخوردار باشد و همچنین مورد تایید شورای نگهبان هم قرار بگیرد می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری لازم را داشت؛ البته بحثی در الکترونیکی شدن انتخابات وجود ندارد، اما باید این سیستم به صورت ایمن طراحی شود.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای الکترونیکی شدن انتخابات وجود دارد، اظهار کرد: در این زمینه نیز ایرادات خاصی دیده نمی‌شود البته در نقاط عشایری و روستاها اشکالاتی وجود دارد که رفع همه این‌ مسائل نیز باید مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: الکترونیکی شدن انتخابات از وجود رای‌های تکراری در صندوق‌های اخذ رای جلوگیری می‌کند و همه مشاهده کردند که فقط هوشمند کردن کارت‌های ملی چه میزان از رای‌های تکراری جلوگیری کرد؛ چرا که در دوره‌های گذشته چنین رای‌هایی در صندوق وجود داشت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه