لزوم توسعه زیرساخت ارتباطی استان‌های کم برخوردار
همراه ما باشید

لزوم توسعه زیرساخت ارتباطی استان‌های کم برخوردار

آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده مردم ایرانشهر در مجلس بابیان اینکه توسعه زیرساختهای ارتباطی استان‌های کم برخوردار در اولویت قرار بگیرد، گفت: آموزش مجازی در سیستان وبلوچستان نیازمند اتخاذ رویکرد عدالت محور است.

عبدالناصردر خشان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت امکانات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه حتی در شهر ایرانشهر که مرکز حوزه انتخابیه تلقی می شود،سرانه فضای آموزشی پایین تر از 3 مترمربع است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه 40 دانش آموز در کلاسهای با ظرفیت 20 نفری در استان سیستان و بلوچستان بر سر کلاس درس حاضر می‌شوند تصریح کرد: دولت فکر اساسی برای وضعیت فضای آموزشی در  استان سیستان و بلو چستان بکند.

وی ادامه داد:زیر ساختهای  ارتباطی برای استفاده از فضای آموزشی حتی در پایتخت هم با مشکل روبرو است و این در حالی که  در اکثر حوزه انتخابیه اینجانب شاهد قطع تلفن  به مدت یک هفته نیز هستیم.

درخشان افزود: توسعه زیر ساختهای استان های کم برخوردار در حوزه مناطق محروم جزضروریات است  و نباید در این زمینه با تعلل برخورد کرد.

 وی بابیان اینکه  توسعه زیرساختهای ارتباطی استان های کم برخوردار در اولویت قرار بگیرد ادامه داد:آموزش مجازی در سیستان وبلوچستان نیازمند اتخاذ رویکرد عدالت محور است.

نماینده مردم ایرانشهر  در مجلس با بیان اینکه  استاندارد فضای آموزشی در کشور 5 مترمربع است اما در یکی از شهرهای حوزه انتخابیه این  رقم 1.2  نیز می رسد یادآورشد:ایجاد فاصله نجومی در سرانه آموزشی به ضرر مناطق محروم است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه