مشکلات بی‌پایان اینترنت و سامانه شاد در کهگیلویه و بویراحمد
همراه ما باشید

مشکلات بی‌پایان اینترنت و سامانه شاد در کهگیلویه و بویراحمد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سامانه شاد و نبود اینترنت در جوزار و 25 روستای بخش کبگیان سبب گلایه های مردمی شد تا مردم این مناطق خواستار حل مشکلات اینترنت برای دسترسی دانش آموزان به سامانه شاد شوند.

به گزارش راه دانا؛ صبح زاگرس آموزش و تحصیل دانش آموزان با شیوع کرونا تحت شعاع قرار گرفت و ادامه روند تحصیل از طریق سامانه شاد دنبال شد.

هر چند بستر شاد یکی از راهکارهای مناسب برای پیگیری امر آموزش دانش آموزان است، اما در مناطق محروم و فاقد اینترنت این سامانه جواب گو نیست و باید جایگزینی برای تحصیل دانش آموزان در نظر گرفته شود.

در همین رابطه یکی از مطالبات مهم مردم قبل از شیوع کرونا پیگیری آنتن دهی و اینترنت در مناطق روستایی و دور افتاده بود، این مطالبه اگر در سالیان گذشته توسط مسئولان امر پیگیری می شد امروز کمتر شاهد گلایه های والدین از نبود اینترنت برای سامانه شاد بودیم.

در تازه ترین گزارش ها به این پایگاه خبری یکی از اهالی روستای جوزار با ابراز نگرانی از  نبود اینترنت در این روستا گفت: فرزندانمان برای جلوگیری از ابتلا به  بیماری کرونا در مدارس حضور پیدا نمی کنند زیرا سلامت آنها برای والدین در اولویت است.

این هم استانی در ادامه بیان کرد: انتظار این است روند آموزش برابر و عادلانه مانند دیگر نقاط استان از طریق سامانه شاد دنبال شود، اما این امر در روستای ما یعنی جوزار امکان پذیر نیست باید سوال کرد چه کسی دغدغه های والدین در خصوص تحصیل فرزندانشان را پاسخگو است؟

وی با اشاره به اینکه مشکل اینترنت تنها در روستای جوزار نیست گفت: 25 روستای همجوار جوزار در بخش کبگیان فاقد اینترنت و عدم دسترسی دانش آموزان به سامان شاد هستند، بنابراین می طلبد مسئولان با توجه به جمعیت این روستا ها و تعداد زیاد دانش آموزان در راستای رفع مشکلات اینترنت گام بردارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه