مجلس پیگیر برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها است
همراه ما باشید

مجلس پیگیر برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها است

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت:تاکید مجلس بربرگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی است.

محمد صالح جوکار عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در مجلس ، در گفتگو با تسنیم با اشاره به برگزاری جلسات این هیئت، گفت: با توجه به اینکه بحث انتخابات هنوز به صورت جدی کلید نخورده است جلسات این هیئت نیز تا کنون تشکیل نشده است.

وی با بیان اینکه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در روزهای آینده به منظور تعیین ساز و کار انتخابات شوراها تشکیل جلسه خواهد داد، افزود: با وزارت کشور و شورای نگهبان جلساتی خواهیم داشت تا درباره ساز و کارهای برگزاری انتخابات سال آینده شوراها به جمع بندی برسیم.
نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس به برگزاری الکترونیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در شرایط کرونا تاکید دارد، اضافه کرد: البته باید زیرساخت ها و ساز و کارهای این موضوع از سوی وزارت کشور فراهم و شورای نگهبان آن را تایید کند.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در الکترونیکی شدن انتخابات باید صحت رای مردم حفظ شود که این موضوع بر عهده شورای نگهبان است، عنوان کرد: شورای نگهبان باید با وزارت کشور بر روی برگزاری الکترونیک انتخابات در سال آینده به توافق برسند.
جوکار با بیان اینکه وزارت کشور باید از لحاظ فنی بتواند این توانمندی را داشته باشد که رای مردم دچار مشکل نشود، گفت :در روزهای آینده بین شورای نگهبان و وزارت کشور جلساتی خواهد بود تا درباره موضوع بحث و بررسی شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه