دلیل حذف اپلیکیشن اندرویدی از گوگل پلی
همراه ما باشید

دلیل حذف اپلیکیشن اندرویدی از گوگل پلی

دلیل حذف اپلیکیشن اندرویدی از گوگل پلی

آی‌سی‌تی‌نیوز - طبق گزارش برخی از وبسایت ها، این توسعه دهنده چینی با نام DO Global که بخشی از آن تحت مالکیت شرکت «بایدو» قرار دارد، با استفاده از کلیک های قلابی درآمدزایی می کرد.

طبق گزارش برخی از وبسایت ها، این توسعه دهنده چینی با نام DO Global که بخشی از آن تحت مالکیت شرکت «بایدو» قرار دارد، با استفاده از کلیک های قلابی درآمدزایی می کرد.

گوگل در این باره گفته است :

ما وظیفه خود می دانیم که از تبلیغ کنندگان و کاربران محافظت کنیم و برای مبارزه جهانی با کلاهبرداری و سو استفاده، ابزارها و منابعی اختصاص دهیم. ما رفتارهای مشکوک را بررسی می کنیم و اگر خطایی پیدا کنیم با آن برخورد خواهیم کرد. از جمله اینکه اجازه تبلیغ اپلیکیشن یا انتشار آن در گوگل پلی را نخواهیم داد.

محققان حداقل 6 اپلیکیشن را شناسایی کردند که حتی در هنگام بسته بودن در پس زمینه فعالند و در قالب بدافزاری به نام PreAMo، از کدهای جعل کلیک استفاده می کنند. این بدافزار در مجموع حدود 90 میلیون بار در قالب این 6 اپلیکیشن دانلود شده است. کد بد افزار مذکور از سه قسمت تشکیل شده که هرکدام یک آژانس تبلیغاتی را مورد حمله قرار می دهند.

شرکت DO Global قبلا حدود 100 اپلیکیشن در گوگل پلی داشته که خیلی از آن ها با نام توسعه دهنده های دیگر منتشر می شدند. بر اساس گزارشات تا کنون 46 اپلیکیشن این کمپانی از پلی استور حذف شده اند.

وبسایت «چک پوینت» در این باره نوشته است :

در دنیایی که تبلیغات می تواند درآمد بالایی به همراه داشته باشد، عجیب نیست که افراد سودجو به دنبال فعالیت های مخرب ضد شرکت های تبلیغاتی باشند.

این اولین بار نیست که گوگل تعداد زیادی اپلیکیشن را به خاطر نقض قانون از گوگل پلی حذف می کند. سال گذشته 60 بازی که تبلیغات نامناسب نشان می دادند از این پلتفرم حذف شده بودند

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه