جریمه بیمه دانش‌بنیان‌های خوش حساب بخشیده می‌شود
همراه ما باشید

جریمه بیمه دانش‌بنیان‌های خوش حساب بخشیده می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات این کمیسیون، گفت:  شرکت‌های دانش‌بنیان خوش‌حساب، شامل بخشودگی جریمه‌های قانون تأمین اجتماعی می‌شوند.

به گزارش تسنیم، احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش با تشریح دستور کار جلسه روز سه‌شنبه 6 آبان‌ماه، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در نشست امروز، ادامه بررسی طرح جهش تولید دانش‌بنیان مورد بررسی قرار گرفت که ماده دهم این طرح مورد تصویب قرار گرفت؛ بر اساس ماده 10 این طرح، دستگاه‌های اجرایی مجازند با شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، قرارداد مرتبط با کالا و خدمات دانش‌بنیان منعقد کنند.

وی در همین رابطه ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون آموزش، مزایای بند «الف» و «ب» ماده 12 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب 1398 به قراردادهای آنها در حوزه کالا و خدمات دانش‌بنیان تسری یابد.

فلاحی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان خوش‌حساب شامل بخشودگی جریمه‌های قانون تأمین اجتماعی می‌شوند، تصریح کرد: تمام یا قسمتی از جریمه‌های مقرر در قانون تامین اجتماعی بنا به درخواست کارفرما و با توجه به دلایل ابزاری مبنی بر خارج از اختیار بودن، عدم انجام تکالیف مقرر و با در نظر گرفتن سوابق گذشته و خوش‌حسابی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و به تشخیص و موافقت سازمان تامین اجتماعی براساس بندهای ذیل ماده 2 قانون اصلاح قانون تامین اجتماعی مصوب 1387 مجمع تشخیص مصلحت نظام، قابل بخشودگی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آیین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و ظرف مدت 2 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه