سایت‌های فروش اینترنتی عامل گرانی بلیت هواپیما
همراه ما باشید

سایت‌های فروش اینترنتی عامل گرانی بلیت هواپیما

سایت‌های فروش اینترنتی عامل گرانی بلیت هواپیما

آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اعلام اینکه ایرلاین ها تاکنون گرانفروشی نداشته اند از تخلف سایت های فروش اینترنتی و چارترکننده ها خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی درباره افزایش قیمت پروازهای داخلی به ایسنا گفت: تاکنون هیچ گزارشی ازافزایش قیمت بلیت هواپیما طی هفته های گذشته از سوی ایرلاین ها نداشته ایم و همه شرکت ها سعی کرده اند بلیت را با نرخ تعیین شده قبلی بفروشند اما برخی سایت های فروش بلیت و چارترکننده ها تخلفاتی مرتکب شده و از این وضعیت سوء استفاده می کنند.
وی افزود: اگر وعده های مسئولان برای حمایت از ایرلاین ها مانند تامین ارز نیمایی با نرخ مناسب و ارائه تسهیلات ارزان قیمت عملی شود، شرکت های هواپیمایی نیازی به افزایش قیمت بلیت ندارند چرا که هزینه های آن ها جبران می شود.
این مقام مسئول ادامه داد:در صورت گرانفروشی، مردم ابتدا به سایت انجمن شرکت های هواپیمایی مراجعه و قیمت های اعلامی را با نرخ های مندرج در نرخنامه رسمی مقایسه کنند و اگر بالاتر از سقف تعیین شده بود به انجمن یا سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند تا با متخلفان برخورد شود.
اسعدی سامانی گفت: شرکت های هواپیمایی تمام دستورات جدید بهداشتی از جمله رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما را رعایت کرده اند و بر عملکرد آن ها نظارت می شود و تاکنون افزایش قیمت نداده اند.لذا توصیه می شود، بلیت با در نظر گرفتن نرخنامه مصوبه موجود از ایرلاین ها خریداری شود. چرا که برخی سایت ها یا چارترکننده ها اقدام به فروش بلیت بیشتر از قیمت مجاز کرده اند. برای مثال قیمت بلیت در مسیر تهران-مشهد که باید حدود ۷۰۰ هزار تومان باشد، توسط چارترکننده ای یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه