نقش استان‌ها در امنیت سایبری تبیین شود
همراه ما باشید

نقش استان‌ها در امنیت سایبری تبیین شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - کائینی بر تبیین نقش استان‌های کشور در حوزه سایبری تأکید کرد و گفت: حوزه سایبری از مهمترین موضوعات در حوزه پدافند غیرعامل محسوب می‌شود.

به گزارش شبستان سردار «محمد رضا کائینی» در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان ضمن بیان اینکه حوزه سایبری یکی از مهمترین مقولات در حوزه پدافند غیرعامل است گفت: در این حوزه تنها به مرکز کشور بسنده شده است.

معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید براینکه هر یک از استان‌های کشور در زمینه پدافند غیرعامل سایبری مهم هستند ادامه داد:  این در حالی است که استان‌های ما بسیار در زمینه پدافند غیرعامل سایبری توانمند و مهم محسوب می‌شوند و باید نقش آن‌ها را در این حوزه مهم پدافندی تبیین کنیم.

کائینی آموزش‌های جزئی و مختصر در حوزه پدافند غیرعامل سایبری را فاقد اثر دانست وافزود: باید در این حوزه بیش از این‌ها کار شود.

معاون پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه استان‌های کشور باید نقش خود را در حوزه سایبری به نحو مطلوبی ایفا کنند اظهارداشت: به مقوله آموزش در تقویت این حوزه بیش‌ازپیش تمرکز کنند.

وی تصریح کرد: باید مسائل اساسی را در سطح کشور حل و فصل کرد که در این زمینه آموزش بسیار اهمیت دارد و در این راستا سرمایه‌گذاری‌های خوبی نیز از سوی سازمان پدافند غیرعامل کشور صورت گرفته که تعریف رشته‌های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا در دانشگاه‌ها یکی از این موضوعات با هدف ارتقای آموزش‌ها است.

کائینی با بیان اینکه با توجه به نگاهی که مقام معظم رهبری نسب به پدافند غیرعامل دارند، پدافند غیرعامل با فرهنگ‌سازی و آموزش مناسب آرام آرام جایگاه مورد انتظار خود به دست خواهد آورد اضافه کرد: در حال حاضر، سازمان پدافند غیرعامل کشور، همکاری خوبی با سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها از جمله آموزش و پرورش داشته و از طریق شبکه شاد و در قالب درس آمادگی دفاعی، بستری را برای آموزش همگانی پدافند غیرعامل فراهم کرده است. ‌

معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور باابراز خرسندی از اینکه  دستگاه‌های اجرایی پای کار بوده و همکاری خوبی با سازمان پدافند غیرعامل دارند افزود:  باید با هم‌افزایی کارهای ویژه‌ای در حوزه مصون‌سازی زیرساخت‌های اصلی کشور انجام شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه