۶۰۰۰ دانش‌آموز کرجی نیازمند "تبلت" هستند
همراه ما باشید

۶۰۰۰ دانش‌آموز کرجی نیازمند "تبلت" هستند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از نیاز به ۶ هزار تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار این استان خبر داد.

سالار قاسمی در گفت‌وگو با تسنیم درباره تصمیم‌گیری‌های جدید جهت فعالیت مدارس در استان البرز اظهار داشت: از 15 شهریورماه سال جاری سال تحصیلی جدید فعالیت‌ها در سطح استان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

وی با بیان اینکه "توجه به سلامت دانش آموزان اولویت آموزش و پرورش است" افزود: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش البرز کاهش حضور دانش آموزان به خاطر شرایط کرونایی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه "با قرار گرفتن استان البرز در وضعیت قرمز کرونا برپایی کلاس‌ها محدود و در حال حاضر این کلاس‌ها در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود" گفت: طبق دستورالعمل رسیده فعالیت مجازی کلاس‌ها در شبکه‌های اجتماعی خارجی ممنوع است.

قاسمی با بیان اینکه همت مسئولان و خیرین استان البرز برای تامین تبلت هوشمند برای نیازمندان ستودنی است، تصریح کرد: 6 هزار دانش آموز بی‌بضاعت در استان البرز نیازمند دریافت تبلت هستند که تاکنون نیکوکاران کمک‌های خوبی را در استان به این نیازمندان داشته‌اند.

وی با عنوان اینکه "اولویت بر اجرای حضوری امتحانات مدارس است" خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه بر حضوری برگزار شدن امتحانات دانش‌آموزان تاکید شده اما با تداوم وضعیت قرمز شیوع این بیماری امکان برگزاری امتحانات در بستر شبکه شاد وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: امتحانات مهارتی دانش‌آموزان دبیرستانی البرز در هر شرایطی حضوری برگزار می‌شود.

قاسمی درباره فعالیت آموزشگاه‌های آزاد شامل زبان خارجه و علمی آزاد در استان البرز عنوان کرد: فعالیت این آموزشگاه‌ها نیز به صورت مجازی در استان البرز انجام می‌شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه