زیرساخت‌های ICT به کمک حل چالش‌های جامعه می آیند
همراه ما باشید

زیرساخت‌های ICT به کمک حل چالش‌های جامعه می آیند

زیرساخت‌های ICT به کمک حل چالش‌های جامعه می آیند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پلتفرم‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند در حوزه اقتصادی به توزیع محصولات تولیدی کارآفرینان در سطح کشور کمک کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پلتفرم‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند در حوزه اقتصادی به توزیع محصولات تولیدی کارآفرینان در سطح کشور کمک کنند.

امیر ناظمی در حاشیه مراسم روز فناوری دختران، با بیان اینکه زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات به چالش‌های جامعه کمک می‌کند، افزود:ممکن است در حوزه آموزش و پرورش در منطقه‌ای کیفیت آموزش عادلانه نباشد یا شهرها نسبت به برخی دیگر برخوردارتر باشند بنابراین زیرساخت‌های حوزه فناوری و اطلاعات در این مناطق می‌تواند کمک‌کننده باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: افراد صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می‌کنند و آموزش می‌بینند باید از کیفیت آموزش مناسبی برخوردار باشند و با توجه به توسعه زیرساخت اینترنت در کشور، از لحاظ آموزش، آزمون دهی و ارزیابی می‌توانیم از این ابزار استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در چند روستا و چند مدرسه از پلتفرم‌های آموزشی استفاده می‌شود، افزود: برای اینکه دختران و پسران از سن مدرسه کارآفرینی آموزش ببینند و چشم‌انداز آنها به مهندس و پزشک شدن تغییر کند، به همین دلیل در حوزه آموزش کارآفرینی فعالیت‌هایی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در حوزه توانمند‌سازی اقتصادی نیز فناوری اطلاعات می‌تواند در دو بخش کمک کند. بخش اول وجود پلتفرم‌هایی است که زنان روستایی که دارای صنایع دستی هستند و دسترسی به بازار بزرگ ملی را ندارند بتوانند محصولات خود را بفروشند و بخش دیگر در حوزه افزایش آگاهی‌های بهداشتی و حوزه سلامت است چرا که فناوری اطلاعات می‌تواند کارکردهای بیشتری داشته باشد. بحث سلامت الکترونیک و آگاهی رسانی‌ها یکی از این موارد مهم است که این موضوع جدید بوده و بعد از دستور رئیس جمهوری در مورد دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه