تصویب طرح معافیت مالیاتی دانش‌بنیان‌های مناطق آزاد
همراه ما باشید

تصویب طرح معافیت مالیاتی دانش‌بنیان‌های مناطق آزاد

آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرح معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی برای شرکت‌های دانش بنیان فعال در مناطق آزاد خبر داد و گفت: این طرح در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، حسین حق‌وردی در این خصوص افزود: این معافیت مالیاتی بدون سقف زمانی خواهد بود و در راستای توسعه شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده است.

وی درباره برنامه‌های این نهاد قانون گذاری در این راستا گفت: در مجلس و کمیسیون آموزش به شدت توسعه اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه است و برنامه‌های مختلفی از تخفیف مالیاتی گرفته تا تسهیلات در حال تدوین است. در این برنامه خدمات و تسهیلاتی که صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد نیز مدنظر است. مجلس از هر اقدامی که به توسعه این حوزه کمک کند مضایقه نخواهد کرد.  

نماینده مردم شهرستان قدس، شهریار و ملارد در مجلس درباره تاثیر نهادهای تامین مالی در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: نهادهای تامین مالی در اقتصاد دانش بنیان بسیار تاثیرگذار هستند و موجب توسعه این بخش می‌شوند. به عنوان مثال صندوق نوآوری و شکوفایی متناسب با طرح‌های اولویت‌دار برای کشور به شرکت‌های دانش بنیان خدمات و تسهیلات ارائه می‌کند و تاکنون اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام داده است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی هم برای تسهیل امورات با صندوق نوآوری همکاری دارد و به این نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور کمک خواهد کرد.  

حق‌وردی  اظهارداشت: در شرایط مواجهه کشور با ویروس کرونا، شرکت‌های دانش بنیان به کمک مردم و دولت آمدند و با تولیدات خود نشان دادند که اگر زمینه را فراهم کرده و فرصت را برای آنان ایجاد کنیم در حل مسائل کشور بسیار موثر هستند.

وی خاطرنشان کرد: با شرایطی که کرونا برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است، دولت‌ها به سمت افزایش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناور روی آورده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد که آینده اقتصاد جهان مبتنی بر توان دانشی خواهد بود. بر این اساس هر چقدر به این حوزه بها دهیم به رشد کشور کمک کرده‌ایم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه