چگونه میتوان از هوش مصنوعی از سیل جلوگیری کرد
همراه ما باشید

چگونه میتوان از هوش مصنوعی از سیل جلوگیری کرد

چگونه میتوان از هوش مصنوعی از سیل جلوگیری کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - در این مقاله دانشمندان اروپایی به این موضوع اشاره کرده‌اند که چگونه میتوان از هوش مصنوعی برای شناسایی میزان اضطراب مردم مناطق مختلف برای کمک رسانی به آن‌ها استفاده کرد و متوجه شد که چه مناطقی بیشتر از بقیه نیاز به کمک دارند.

در این مقاله دانشمندان اروپایی به این موضوع اشاره کرده‌اند که چگونه میتوان از هوش مصنوعی برای شناسایی میزان اضطراب مردم مناطق مختلف برای کمک رسانی به آن‌ها استفاده کرد و متوجه شد که چه مناطقی بیشتر از بقیه نیاز به کمک دارند.

این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به جمع آوری و شناسایی توییت هایی می‌کند که افراد سیل زده با محوریت مناطق بحران زده منتشر کرده اند.

همانطور که میدانید اعتماد به اعتبار توییت ها کار چندان راحتی نیست و همین جا هوش مصنوعی به کمک دانشمندان خواهد آمد. برای شروع محققان به این هوش مصنوعی کلمات کلیدی مربوط به سیل در زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی را آموزش داده‌اند.

اخیرا این سیستم موفق شد بیشتر از ۱۴ هزار توییت مربوط به سیل در منطقه کالابریا ایتالیا را شناسایی کرده و بر اساس داده‌های جغرافیایی آن‌ها را طبقه بندی می‌کند. محققان امیدوارند بتوانند از شبکه‌های اجتماعی در کنار دیگر اطلاعات جغرافیایی استفاده کنند.

آن‌ها می‌خواهند از سرعت بالای شبکه‌های اجتماعی برای کمک رسانی استفاده کنند. البته دانشمندان اروپایی در این راه تنها نیستند و کمپانی‌های دیگری مانند فیسبوک و گوگل هم در حال توسعه سیستمی برای برداشت اطلاعات از شبکه‌های اجتماعی و اینترنت هستند.

هوش مصنوعی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان مدرن تبدیل شده است. در  همین راستا، مدتی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده حکمی را امضا کرد که بر اساس آن دستگاه های دولت فدرال موظف شدند منابع بیشتری را به پژوهش، ترویج و آموزش هوش مصنوعی اختصاص دهند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه