دستگیری متهمی که با شماره مجازی کلاهبرداری می‌کرد
همراه ما باشید

دستگیری متهمی که با شماره مجازی کلاهبرداری می‌کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری کلاهبرداری که اقدام به کلاهبرداری در قالب فروش شماره مجازی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌کرد، خبر داد و نسبت به خطرات استفاده از شماره‌های مجازی هشدار داد.

سرهنگ شاهین حسنوند اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه شخصی در کار خرید و فروش شماره‌های مجازی فعالیت و کلاهبرداری می‌کند، پرونده تشکیل شده و در دستور کار این کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل پرونده مقدماتی و آغاز بررسی‌های فنی، شیوه فعالیت مجرمانه وی مشخص شده و سپس محل فعالیت متهم کشف و در ادامه اقدامات تخصصی نیز هویت او شناسایی شد.

این مقام انتظامی گفت: برای جمع آوری مستندات از فعالیت متهم، با هماهنگی مقام قضایی، اکیپی از ماموران زبده به محل اختفای متهم مراجعه کردند و تجهیزات الکترونیکی که متهم از آنها برای کلاهبرداری استفاده می‌کرد جمع‌آوری شد و همراه با متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات از متهم، وی با مشاهده ادله و مستندات کارشناسان پلیس فتا، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: از یکی از سایت‌های خارجی شماره مجازی خرید کرده و با راه اندازی وب سایت و چند کانال‌ و ربات تلگرامی شروع به تبلیغ گسترده شماره‌های مجازی ایرانی و خارجی کردم.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: استفاده از شماره‌های مجازی توسط شهروندان خطرات زیادی برای آنها به دنبال دارد که یکی از این خطرات دسترسی فروشنده شماره مجازی به پیام‌ها و محتواهای رد و بدل ‌شده در شبکه‌های اجتماعی که با آن شماره ثبت شده، است.

وی افزود: متهم در اعترافات خود به فروش بیش از ۱۰ هزار شماره مجازی اعتراف کرد که بیش از سه هزار عدد از این شماره‌ها، از شماره‌های مجازی ایرانی بوده و امکان مشابهت با شماره‌های واقعی شهروندان و سوءاستفاده از آنها وجود دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه