نقشه‌های ۳ بعدی، لازمه تحقق شهر هوشمند است
همراه ما باشید

نقشه‌های ۳ بعدی، لازمه تحقق شهر هوشمند است

آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیکی گفت: نقشه‌های سه بعدی، سکوی(پلتفرم) مکان محور مدیریت شهری است و اگر شهری بخواهد هوشمند باشد و مدیریت منابع و درآمد داشته باشد باید به این فناوری بپردازد.

به گزارش خبرگزاری برنا نصرالله جهانگرد در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشهد در حوزه‌های فناوری، بسیار پیشرو و دارای مراکز علمی شهری و متخصصان خوبی در حوزه فناوری اطلاعات است و در دو سال گذشته نیز به وضعیت مناسبی از این نظر رسیده‌ایم.

وی اظهارکرد: اکنون که در مشهد توانایی‌هایی خوبی در حوزه ایجاد پایگاه داده و مکان محور سه‌بعدی وجود دارد باید با تدابیر شورای شهر این مهم به عنوان پایه تصمیمات شهری قرار گیرد و براساس آن کنترل، هدایت و نظارت در بخش‌های مختلف صورت پذیرد.

نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک تاکید کرد: مشهد باید به عنوان الگویی موفق در سطح ملی عمل کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: در زمینه گسترش بسترهای فناوری در شهر مشهد فعالیت‌های خوبی صورت گرفته که پایش تصویری ساخت و سازهای حریم شهر مشهد، تولید نقشه سه بعدی مناطق ثامن و توس مشهد از آن جمله است.

محمد جواد رجائیان افزود: سه بعدی سازی تمام محدوده‌های شهر مشهد نیز در دستور است و  نتایج آن در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تصویربرداری حریم ۸۶ هزار هکتاری شهر از دیگر اقدامات سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد است و امید است با حمایت شورای شهر روش‌های هوشمند نظارت بر ساخت ‌و سازها در حریم، جایگزین روش‌های سنتی شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با بیان این که در حوزه فناوری اقدامات خوبی در این کلانشهر در حال انجام است اظهار کرد: مشهد به عنوان شهر هوشمند راه درازی تا رسیدن به آرمانهای بزرگ دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه