پلیس فتا: کودکان را در فضای مجازی رها نکنیم
همراه ما باشید

پلیس فتا: کودکان را در فضای مجازی رها نکنیم

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرهنگ گودرزی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: با فعالیت مرکز فوریت‌های سایبری تهران امروزه حدود ۸۰ درصد از جرائم سایبری مورد پیگیرد و نتیجه‌گیری درست قرار می‌گیرند.

 برنامه «روزنه» با موضوع بازی‌ها و سرگرمی‌های فضای مجازی، در ارتباط تلفنی با سرهنگ داوود معظمی گودرزی (رئیس پلیس فتا تهران بزرگ) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
سرهنگ گودرزی در گفتگوی تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: حضور کودکان در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پلیس فتا است.
وی افزود: پلیس فتا همواره در تلاش است تا با اهتمام به اقدامات متنوع و متعدد در فضای مجازی، فضای امن و آرام برای کودکان و خانواده‌ها فراهم آورد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به این که تکنولوژی با سرعت بسیار زیاد رشد می‌کند، عنوان کرد: متاسفانه فرهنگ استفاده از فضای مجازی و تکنولوژی به تناسب سرعت رشد این امکان، توسعه پیدا نمی‌کند.
وی ادامه داد: ما باید با به کارگیری اقدامات و روش‌های مختلف سواد رسانه‌ای کودکان و خانواده‌های ایرانی را ارتقا دهیم.
سرهنگ گودرزی اضافه کرد: در موضوع مدیریت فضای مجازی، خانواده‌ها باید در کنار کودکان قرار بگیرند و کودکان نباید به تنهایی در فضای مجازی حضور پیدا کنند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ افزود: عموم مردم ایران می‌توانند با مراجعه به وبگاه رسمی پلیس فتا، آموزش‌های مرتبط با شیوه استفاده از فضای مجازی را دریافت کنند.
وی با اشاره به این که در حال حاضر مرکز فوریت‌های سایبری تهران بزرگ راه‌اندازی شده است، توضیح داد: تمام همکاران من در مجموعه پلیس فتا به طور شبانه روزی و برخط پاسخ‌گوی مردم ایران هستند.
سرهنگ گودرزی ادامه داد: با فعالیت مرکز فوریت‌های سایبری تهران امروزه حدود ۸۰ درصد از جرائم سایبری مورد پیگیرد و نتیجه‌گیری درست قرار می‌گیرند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه