مشکل ارتباطات در رضوانشهر برطرف می‌شود
همراه ما باشید

مشکل ارتباطات در رضوانشهر برطرف می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: با اقدامات در دست انجام ضعف آنت دهی تلفن همراه در شهرستان رضوانشهر مرتفع می شود.

فرزاد توکلی در نشستی با فرماندار شهرستان رضوانشهر بمنظور رفع مشکلات ارتباطات مخابراتی این منطقه افزود: ظرف چند روز آینده اکیپ های عیب یابی به مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر اعزام شده و بر اساس تست های بعمل آمده اقدامات فنی در این خصوص انجام و موانع موجود برطرف می شود.

 وی افزود: ۹۵ روستای رضوانشهر و پره سر تحت پوشش ارتباطات مخابراتی هستند در عین آنکه ضعف هایی هم در همین مناطق وجود دارد که تلاش ما بر رفع این مشکلات است.

 توکلی گفت: در رضوانشهر و پره سر ۳۴ هزار و 760 خط تلفن ثابت وجود دارد که از این میزان ۲۳ هزار و 813 مورد مشغول بکار هستند.

 مدیرعامل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: ۴ روستای رضوانشهر و پره سر هم اکنون از تلفن بی سیمی WLL استفاده می کنند که تا قبل از پایان سالجاری از اینترنت همراه بهره مند می شوند.

 وی با اشاره به برخورداری مناطق مختلف این شهرستان از پوشش تلفن همراه گفت: هم اکنون ۵۰ روستای رضوانشهر و پره سر از تعهدات پوششی تلفن همراه برخوردار هستند.

 این مسئول ادامه داد : مشترکین ایرنسل در این مناطق ۳۱ هزار و 514 مشترک می باشند که با ۳۳ سایت ۴۲ روستا را تحت پوشش دارد و ۴۵ درصد از مردم این شهرستان از این امکان برخوردارند.

 وی گفت: هفت هزار و ۸۳۱ مشترک اینترنت پرسرعت ADSL در این شهرستان وجود دارد و ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در این شهرستان ۳۵ درصد است.

 مدیرعامل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان همچنین در خصوص بهره مندی مدارس رضوانشهر و پره سر از شبکه ملی اینترنت نیز گفت: ۸۱ مدرسه در این شهرستان از اینترنت کابلی برخوردار هستند و ۹ مدرسه از اینترنت همراه بهره مند هستند، ۲۴ مدرسه از اینترنت ADSL استفاده می کنند و در کنار این موضوعات ۲۰ مدرسه هنوز هیچ گونه دسترسی به شبکه ندارند که با کمک و همکاری یکدیگر باید راه حلی برای رفع آن بیابیم.

 ایشان بیان کرد: روستاهای زندانه، جهانگیریه و سایر نقاط دور دست این شهرستان بزودی از اینترنت پرسرعت تلفن همراه برخوردار خواهند شد.

 فرماندار رضوانشهر هم در ابتدای این با اشاره به مشکلات مخابراتی و ارتباطی این شهرستان گفت: ۴۷۱ خانوار در مناطق اورما ملال این شهرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات مخابراتی ندارند.

 محمود قاسمی با قدردانی از تلاش های دولت تدبیر و امید گفت: شهرستان رضوانشهر به دلیل وجود جاذبه های گردشگری همواره شاهد حضور قابل توجه مسافران وگردشگران است.

 وی بیان کرد: برای رفاه حال عمومی و دسترسی مردم به شبکه های مخابراتی ناگزیر به گسترش این امکانات در سطح مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر هستیم.

 فرماندار رضوانشهر افزود: با توجه به شرایط موجود و لزوم استفاده دانش آموزان از شبکه های مجازی و اینترنتی برای امر تعلیم و تربیت، باید مدارس این شهرستان را از این امکان بهره مند سازیم.

 وی بیان کرد: هم اکنون مدارس شهری ما بصورت غیر حضوری آموزش های لازم را به دانش آموزان منتقل می کنند و در سطح مدارس روستایی هنوز مشکل داریم .

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه