ایجاد نخستین ساختمان مطالعات سایبری در آمریکا
همراه ما باشید

ایجاد نخستین ساختمان مطالعات سایبری در آمریکا

آی‌سی‌تی‌نیوز - اولین ساختمان مطالعات سایبری برای نیروهای مسلح آمریکا ساخته شد.

یک شرکت طراحی و ساخت آمریکایی به نام سام (SOM) ساخت اولین ساختمان مخصوص مطالعات سایبری برای نیروهای مسلح آمریکا به نام هاپر هال (Hopper Hall) را به پایان رساند. ساخت این سالن چهار سال پیش آغازشده و این ساختمان در محوطه دانشگاه نیروی دریایی ایالات‌متحده (USNA) در آناپولیسِ مریلند واقع‌شده است.

شرکت سام ساختمان هاپرهال را ازنظر طراحی و ساخت متناسب‌سازی کرده تا بتواند سبک‌های معماری متفاوت، ازجمله بیوکس آرتس (Beaux-Arts) تا نوگرایی را در آن ترکیب و به کار گیرد. این ساختمان آکادمیک دارای نمای پیش‌ساخته مشبک بوده که مشابه کتابخانه نیمیتز (Nimitz) است که در همسایگی آن قرار دارد. ارتفاع این دو ساختمان تقریباً یکسان است.

با توجه به اینکه هاپرهال در امتداد رودخانه قرار دارد، الزامات امنیتی از نمای این ساختمان گرفته تا در زیرساخت‌های آموزشی آن رعایت شده است. این بنا در منطقه‌ای قرار دارد که احتمال جاری شدن سیل و انفجار در آن زیاد است. طبقه همکف آن محل آزمایشگاه آبزیان است و بخش‌های حساس‌تر مانند مرکز داده‌ها، دفاتر، کلاس‌ها و بخش‌های تحقیقاتی در طبقات بالاتر قرار دارند.

مسئولین شرکت کولین کوپ (Colin Koop) که سام را در طراحی این بنا یاری کردند گفتند:در ساخت این بنا اصول معماری محیطی رعایت شده است. به‌علاوه، این ساختمان دارای ویژگی‌های ترکیبی است.

هاپرهال دارای چهار بخش دانشگاهی کنترل رباتیک سلاح، مهندسی برق و کامپیوتر، علوم رایانه‌ای و علوم سایبری است. به‌علاوه این ساختمان برای سخنرانی‌ها و رویدادهای این‌چنینی فضای اختصاصی دارد.

هاپر هال علاوه بر اینکه اولین ساختمان مطالعات سایبری نیروهای مسلح ایالات‌متحده است، اولین ساختمان بزرگ خدمات آکادمیک در آمریکا است که با اسم یک زن نام‌گذاری شده است. اسم این ساختمان برگرفته از نام یک برنامه‌نویس زن به نام (Rear Admiral Grace Hopper) است.

منبع:سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه