گوگل بزرگ‌ترین حمله سایبری را متوقف کرد
همراه ما باشید

گوگل بزرگ‌ترین حمله سایبری را متوقف کرد

گوگل بزرگ‌ترین حمله سایبری را متوقف کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت گوگل مدعی شد بزرگ ترین حمله سایبری انکار سرویس توزیع شده (DDoS) را متوقف کرده است.

به گفته گوگل، حملات سایبری مانند انکار سرویس توزیع شده (DDoS)، به طور چشمگیری در حال رشد است و باعث ایجاد اختلال در تجارت جهانی و منجر به قطع و از بین رفتن اعتماد کاربر می شود.
این غول فناوری گفت که زیرساخت های آن یک حمله انکار سرویس توزیع شده گسترده « 2.5Tbps» را در سپتامبر 2017 مشاهده کرده که بالاترین حمله پهنای باند گزارش شده تا به امروز بوده و اوج حمله 6 ماهه بود که از چندین روش حمله استفاده می کرد.
گوگل در بیانیه ای اعلام کرد :«علی رغم هدف قرار دادن همزمان آی پی های ما، احتمالاً به امید سقوط پدافند خودکار، این حمله هیچ تأثیری نداشت.»

مهاجم از چندین شبکه برای جعل 167 مگابیت در ثانیه (میلیون ها بسته در ثانیه) به 180 هزار سرور «CLDAP»، «DNS» و «SMTP» استفاده کرده، که پاسخ های زیادی را به گوگل ارسال می کند. شرکت اظهار داشت که این امر نشان دهنده حجم مواردی است که یک مهاجم با منابع کافی به دست می آورد : 4 برابر بزرگ تر از حمله رکورد شده 623 گیگابیت بر ثانیه از بات نت میرای (Mirai) بود که یک سال قبل از آن انجام شد؛ و همچنان به عنوان بالاترین حمله پهنای باند گزارش شده تا به امروز محسوب می شود که منجر به کاهش اعتماد به نفس در برون یابی شده است.
با یک حمله انکار سرویس توزیع شده، دشمن امیدوار است که با سیل ترافیک بی فایده، خدمات قربانی خود را مختل کند. اگرچه این حمله اطلاعات کاربر را در معرض دید قرار نمی دهد و منجر به مصالحه نمی شود، اما اگر به سرعت کاهش نیابد، می تواند منجر به قطع و از بین رفتن اعتماد کاربر شود. مهاجمان دائماً در حال توسعه روش های جدید برای ایجاد اختلال در سیستم ها هستند.
گوگل گفت که برخی حملات شاید روی یک هدف خاص متمرکز نباشد، اما در عوض به هر آی پی در یک شبکه حمله می کنند. ضرب ده ها نوع حمله در تنوع زیرساخت هایی که باید از آنها دفاع کرد، منجر به ایجاد احتمالات بی پایان می شود. وظیفه اصلی، تعیین ظرفیت مورد نیاز برای مقاومت در برابر بزرگ ترین حملات انکار سرویس توزیع شده برای هر معیار اصلی است.
این غول فناوری عنوان کرد :«در حالیکه می توانیم میزان مورد انتظار حملات آینده را تخمین بزنیم، اما باید برای موارد غیرمنتظره آماده باشیم و درنتیجه دفاع خود را بیش از حد ارائه می دهیم.»

شرکت اخیراً «Cloud Armor Managed Protection» را اعلام کرد که به کاربران امکان ساده کردن استقرارها، مدیریت هزینه ها و کاهش خطر امنیتی برنامه و حمله انکار سرویس توزیع شده را می دهد.
گوگل گفت که با بقیه شرکت ها در جامعه اینترنت در حال شناسایی و از بین بردن زیرساخت های مورد استفاده برای انجام اینگونه حملات است.

منبع: سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه