روسیه حمله سایبری به پارلمان نروژ را تکذیب کرد
همراه ما باشید

روسیه حمله سایبری به پارلمان نروژ را تکذیب کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مقامات روسیه نسبت به اتهامات اخیر نروژ واکنش نشان دادند.

به گزارش سایبربان؛ ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ضمن رد اتهام اخیر مقامات نروژ مبنی بر حمله سایبری روسیه به پارلمان این کشور اعلام کرد نروژ هیچ گونه شواهدی دال بر دست داشتن روسیه در حمله سایبری به پارلمان ارائه نداده است. به گفته وی، اسلو و سرویس های اطلاعاتی نروژ با این اقدام روابط دو کشور را تخریب می کنند و به جای بررسی حادثه، فوراً انگشت اتهام را به سمت روسیه نشانه می روند. 
سفارت روسیه در نروژ این اتهام را نوعی فتنه انگیزی قلمداد کرد که به روابط دو کشور لطمه می زند. بر اساس متن گزارش سفارت روسیه در فیس بوک، هرسال میلیون ها تهاجم سایبری علیه منابع دولتی اینترنتی روسیه از خارج نظیر حملات سایبری ژانویه تا سپتامبر 2018 به وزارت امور خارجه انجام می شود، اما مقامات روسیه مدام و بی اساس کشورهای دیگر را عامل حمله معرفی نکرده و آن ها را متهم نمی سازند. 
کنستانتین کاساچیِف، رئیس شورای فدراسیون در حوزه امور بین الملل در این خصوص اظهار داشت مثل همیشه اتهامات بدون ارائه شواهد و مدرک و بدون بررسی تخصصی علیه روسیه مطرح شدند، در سال 2018 نیز که یکی از اعضای شورای فدراسیون روسیه به اتهام جمع آوری اطلاعات مقامات نروژ از طریق شبکه های بی سیم توسط پلیس امنیت این کشور بازداشت شده بود، اتهامات وارده مورد تأیید قرار نگرفتند و وزارت امور خارجه و پارلمان نروژ زحمت عذرخواهی نیز به خود ندادند. 
وزارت امور خارجه نروژ به تازگی مدعی شده بود عامل حمله به پارلمان این کشور در آگوست 2020 روسیه بوده است. اینه اریکسون سوریده، وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرد بر اساس اطلاعاتی که دولت در اختیار دارد حمله از سوی روسیه انجام شده است. 
در گزارش سرویس مطبوعاتی این نهاد ادعا شده بود حمله سایبری به پارلمان نروژ 24 آگوست 2020 انجام شده و ایمیل های نمایندگان و کارکنان پارلمان هک شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه