ارایه اینترنت رایگان به دانشجویان ضرورتی ندارد
همراه ما باشید

ارایه اینترنت رایگان به دانشجویان ضرورتی ندارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - خاکی صدیق گفت: تخصیص بسته رایگان اینترنت به دانشجویان ضرورتی ندارد، زیرا اینترنت آن‌ها با ورود به بخش آموزش الکترونیکی رایگان خواهد شد.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره علت تخصیص پیدا نکردن بسته اینترنت ۱۲۰ گیگابایتی رایگان به دانشجویان همانند اساتید، گفت: اینترنت دانشجویان با وصل شدن به سایت دانشگاه و ورود به بخش آموزش الکترونیکی رایگان خواهد شد.

او ادامه داد: تامین بسته‌های ۱۲۰ گیگابایتی رایگان برای دانشجویان کار بسیار دشواری بود، زیرا حدود ۳ میلیون و نیم دانشجو در کشور داریم که این تعداد مدام در حال تغییر است.

معاون وزیر علوم گفت: به دست آوردن اطلاعات و آمار دانشجویان به صورت دقیق خیلی دشوار است. علاوه بر این تخصیص بسته رایگان اینترنت به دانشجویان ضرورتی ندارد، زیرا همین که دانشجو بتواند برای آموزش مجازی اینترنت رایگان داشته باشد کفایت می‌کند.

خاکی صدیق بیان کرد: علت تخصیص اینترنت به استادان نیز این بوده که آن‌ها مجبورند برای مطالعات جانبی تدریس و کارهای پژوهشی استفاده زیادی از اینترنت داشته باشند. علاوه بر این تعداد  اساتید محدود است.

او در ادامه درباره بیشترین گروه دانشجویی آسیب دیده از شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش ها، گفت: ویروس کورنا چالشی بود که تمام ارکان جامعه را تحت تاثیر قرار داد و در این بین دانشگاهیان مخصوصا گروه‌هایی که پایان نامه و کارآزمایشگاهی داشتند از همه بیشتر آسیب دیدند. امیدواریم دانشگاه‌ها با توجه به شرایط فعلی به این دانشجویان کمک کنند. البته تسهیلاتی مانند: تمدید مدت فارغ التحصیلی هم برای این گروه فراهم شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه