وضع نامطلوب تجارت الکترونیکی در استان اصفهان
همراه ما باشید

وضع نامطلوب تجارت الکترونیکی در استان اصفهان

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان گفت: متاسفانه امروز حال و روز استان اصفهان در حوزه تجارت الکترنیک خوب نیست و در حالتی خوشبینانه در رتبه کمتر از پنجم کشور قرار دارد.

محمد اطرج در جلسه معرفی ظرفیت ها و زیرساخت های پست استان اصفهان و شرکت ملی پست در حوزه مشاغل خانگی و توسعه آن از طریق سرویس تجارت الکترونیک، اظهار کرد: در بحث تجارت الکترونیک، توسعه خدمات پستی در استان بسیار حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در اساسنامه پست عنوان شده که پست باید گیت وی تجارت الکترونیک کشور باشد، اگرچه بخش خصوصی در این حوزه وارد شده است، تصریح کرد: متاسفانه امروز حال و روز استان اصفهان در حوزه تجارت الکترونیک خوب نیست و در حالتی خوشبینانه در رتبه کمتر از پنجم کشور قرار دارد، در حالیکه استان پتانسیل داشتن 600 نوع صنایع دستی، ظرفیت بالای تولید محصولات کشاورزی و ... را دارد، اما در حوزه تجارت الکترونیک جایگاه خوبی ندارد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان با اشاره به اینکه با همت معاون استاندار، کمیته تجارت الکترونیک استان قرار است فعال شود و جلسات خوبی در این باره داشته ایم، تاکید کرد: متاسفانه در این حوزه آیین نامه و دستورالعمل مشخصی نداریم و براساس سعی و خطا پیش رفته ایم و گاه دولت در این مسیر سنگ اندازی کرده و گاهی کمک رسان بوده است، اما اکنون به دنبال آیین نامه مشخصی هستیم.

وی با بیان اینکه به دنبال تدوین مارکت پلیس هایی در عمده فروشی و خرده فروشی هستیم، گفت: در این فضا پست باید با تمام ظرفیت های خود وارد میدان شود و اگر توسعه یابد این بیزینس اصلی پست خواهد شد، بنابراین باید ظرفیت خالی پست در شهرستان ها شناسایی کنیم.

اطرج با اشاره به اعتبارات بالای پست بانک در حوزه وجوه اداره شده، اظهار کرد: پست بانک این اعتبارات را در اختیار پست قرار داده، البته در دوره قبل بروکراسی اداری زیادی در تخصیص این اعتبار وجود داشت که اکنون این شرایط بهتر شده است.

وی با اعتقاد بر اینکه موضوع تجارت الکترونیک به راحتی در استان می تواند شکل بگیرد، گفت: در حال حاضر هر شهرستانی صنایع دستی مخصوصی خود را دارد که نیازمند حمایت برای فروش است و شرکت پست برای توزیع این محصولات می تواند کمک رسان باشد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان تاکید کرد: اصل اول در تمام امور موضوع توانمندسازی است که فنی و حرفه ای در این خصوص می تواند ورود پیدا کند و در مجموع بخش خصوصی آماده کمک برای توسعه تجارت الکترونیک است.

وی همچنین به برخی انتقادات به پست، گفت: ایراد اساسی مربوط به لجستیک پست است، همچنین زمان فعالیت و هم نوع برخورد و از سوی دیگر برخی ضعف ها در جابجایی مرسولات از دیگر ایرادات است و به نظر می رسد برای حل این مشکلات پست با تغییر تفکر خود و همچنین برون سپاری موجب کاهش بهای تمام شده خدمات خود شود، بنابراین امروز پست باید از ظرفیت های آزاد جامعه بهره گیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه