استعلام مدارک تحصیلی الکترونیکی شد
همراه ما باشید

استعلام مدارک تحصیلی الکترونیکی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اصالت سنجی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره اشکال در بررسی سوابق تحصیلی، افزود: یکی از موضوعات بحث امروز درباره مدارک تحصیلی بود که در جا‌های مختلف نیز اصالت مدرک تحصیلی مطرح می‌شود و امسال نیز شاهد بودیم، یکی از منتخبین مجلس شورای اسلامی به همین دلیل دچار مشکل شد، با وجود اینکه از فیلتر‌های مختلف گذشته بود.
وی گفت: برای حل این مشکل بحث این بود که مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی اصالت سنجی شود، هم آموزش و پرورش کارش را آماده کرده و هم وزارت علوم در این خصوص کارش به پایان رسیده است و از سال ۹۲ به بعد اطلاعات همه دانشگاه‌ها در سامانه‌ای که به این منظور تدوین شده است، مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان را کامل کرده اند.
وزیر ارتباطات افزود: به دستور آقای دکتر روحانی ما با معاونت حقوقی این موضوع را چک می‌کنیم و احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی به صورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم تا همه بتوانند چک کنند مدرک تحصیلی بنده چیست و در کجا درس خواندم و چه سالی فارغ‌التحصیل شده ام تا من که مهندس هستم نگویند دکتر و کسی هم بیخود خودش را دکتر معرفی نکند.
وی گفت: این‌ها کار‌هایی است که ان شاءالله با توسعه دولت الکترونیک انجام می‌شود و ثمرات آن شفافیت و تسهیل امور برای مردم است. وقتی مدرک تحصیلی را وزارت علوم تایید می‌کند دیگر کسی را در صف و کاغذ و مدرک بازی جعلی نداریم تا کار‌ها به خوبی پیش برود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه