برخی خانواده‌ها برای آموزش پول اینترنت هم ندارند
همراه ما باشید

برخی خانواده‌ها برای آموزش پول اینترنت هم ندارند

آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: در فضای شبکه شاد، شاهد اختلالات زیادی هستیم و همین مشکلات، باعث سوق دادن نوجوانان به سمت شبکه‌های اجتماعی غیرایرانی شده است.

مهدی عسگری در نشست با شورای مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: آموزش و پرورش مهمترین معادن را در دست دارد و باید در استحصال این معادن، که همان دانش‌آموزان هستند تلاش و تدبیر حداکثری داشته باشد. ما نسبت به دانش آموزان به عنوان امانت‌های ارزشمندی که به سیستم تعلیم و تربیت سپرده شده، مسئولیم.

به گزارش ایسنا، عسگری افزود: بودجه فعلی البرز حق این استان نیست. با توجه به تراکم بالای جمعیتی و ۵۰۰ هزار دانش آموز، لازم است تدابیر و پیگیری‌های جدی دراین زمینه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونا موضوع آموزش سواد فضای‌مجازی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند افزود: در فضای شبکه شاد، شاهد اختلالات زیادی هستیم و همین مشکلات، باعث سوق دادن نوجوانان به سمت شبکه‌های اجتماعی غیرایرانی شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برخی خانواده‌ها علاوه بر نداشتن امکانات لازم برای دسترسی به آموزش مجازی، با مشکل هزینه پرداخت شارژ اینترنت هم مواجه هستند. این مسئله در سطح کلان باید در وزارت آموزش و پرورش بررسی و برنامه ریزی در خصوص تخصیص و جابجایی ردیف بودجه‌ی اعتبارات ورزشی، اردویی، تغذیه و... که در حال حاضر امکان استفاده در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی ندارد انجام شود تا امکان تحقق عدالت آموزشی برای آحاد جامعه فراهم شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه