بخش حمل‌ونقل آمریکا در برابر تهدیدات سایبری ناامن است
همراه ما باشید

بخش حمل‌ونقل آمریکا در برابر تهدیدات سایبری ناامن است

آی‌سی‌تی‌نیوز - آمارها نشان می‌دهد درصد قابل‌توجهی از سیستم حمل‌ونقل آمریکا در برابر تهدیدات سایبری آسیب‌پذیر هستند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ یک مؤسسه حمل‌ونقل آمریکایی مستقر در کالیفرنیا به نام مینِتا (Mineta Transportation Institute) در مورد آمادگی سایبری آژانس‌های حمل‌ونقل آمریکا تحقیقی انجام داده است. در این تحقیق، 90 آژانس حمل‌ونقل مورد ارزیابی قرار گرفتند تا آمادگی این آژانس‌ها برای درک، کاهش و مقابله با تهدیدات امنیت سایبری مشخص شود.

در مورد اهمیت سیستم حمل‌ونقل در آمریکا باید به دسته‌بندی وزارت امنیت داخلی این کشور مراجعه کرد. این وزارتخانه 16 بخش از زیرساخت‌های آمریکا را جزء زیرساخت‌های حیاتی نام برده که سیستم حمل‌ونقل آمریکا نیز جزء این 16 بخش است. ازنظر وزارت امنیت داخلی آمریکا اختلال در این بخش‌ها امنیت ملی این کشور را به‌شدت تضعیف خواهد کرد.

طبق گزارش مؤسسه مینِتا، اکثر مؤسسات حمل‌ونقل آمریکا که جزء زیرساخت‌های حیاتی به شمار می‌آیند برای مقابله با تهدیدات سایبری از سیاست‌های اساسی و کارکنان کافی برخوردار نیستند. باوجوداینکه 73 درصد از آژانس‌های حمل‌ونقل آمریکایی شرکت‌کننده در این تحقیق تصور می‌کردند اطلاعات لازم برای برقراری یک برنامه امنیت سایبری را در اختیاردارند؛ اما تنها سه‌پنجم این آژانس‌ها از برنامه امنیت سایبری برخوردار بودند و 43 درصد هم معتقد بودند برنامه امنیت سایبری آن‌ها مناسب نیست. سی‌وشش درصد هم اعتراف کردند در صورت بروز یک فاجعه سایبری، فاقد برنامه بازیابی هستند و 67 درصد هم اذعان داشتند برای یک بحران سایبری هیچ برنامه ارتباطاتی ندارند.

همه این موارد نشانگر آسیب‌پذیری یکی از حیاتی‌ترین زیرساخت‌های آمریکا است. آمریکایی که خود را جزء پیشرفته‌ترین و ایمن‌ترین کشورهای دنیا می‌داند.

 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه