نگرانی آمریکا از قدرت سایبری روسیه
همراه ما باشید

نگرانی آمریکا از قدرت سایبری روسیه

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت امنیت داخلی آمریکا روسیه را یک تهدید ملی برای این کشور قلمداد کرد. 

 وزارت امنیت داخلی آمریکا روسیه را در لیست تهدیدات ملی این کشور قرار داده و مدعی شد این کشور با برخورداری از پیشرفته‌ترین تجهیزات سایبری دنیا می‌تواند زیرساخت‌های مهم ایالات‌متحده آمریکا را از راه حملات سایبری مختل سازد.

به اعتقاد مقامات آمریکایی مسکو قادر است از راه جاسوسی سایبری به اطلاعات سیاسی و اقتصادی و اطلاعات مربوط به امنیت ملی دست پیدا کند.

نمایندگان پارلمان روسیه نیز معتقدند کاخ سفید همه‌جوره در تلاش است تصویری موهوم از یک دشمن فرضی را در ذهن شهروندان عادی این کشور ترسیم کند. 

در حال حاضر ایالات‌متحده آمریکا یک تهدید امنیت ملی برای هر کشوری است که قصد دارد سیاست داخلی و خارجی مستقل خود را داشته باشد. 

به باور کارشناسان روس، آمریکایی‌ها هرسال در برنامه‌ها و گزارش‌های مربوط به امنیت خود روسیه، چین و ایران را متهم می‌کنند، در این میان روسیه را به‌عنوان یک تهدید ثابت و همیشگی در مقوله تهدیدات امنیت ملی قرار می‌دهند.

با چنین نقشه‌ای تمام پایگاه‌های نظامی خود را در اروپا و آسیا مستقر کرده‌اند و از زمان جنگ سرد تاکنون نیز موفق بوده‌اند.

این بهانه به کشورهای اروپایی نیز سرایت کرده و همیشه در هراس رسمی از تهاجم افسانه‌ای روسیه به سر می‌برند. در حال حاضر نیز این‌گونه بوده و آمریکایی‌ها در مبارزات سیاسی داخلی خود نیز به چنین دستاویزهایی متوسل می‌شوند.  

منبع:سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه