لزوم ایجاد آیین نامه بیمه دیجیتال و بورس دیجیتال هستیم
همراه ما باشید

وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد:

لزوم ایجاد آیین نامه بیمه دیجیتال و بورس دیجیتال هستیم

لزوم ایجاد آیین نامه بیمه دیجیتال و بورس دیجیتال هستیم

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بورس سال گذشته دوره ای طلایی داشت و برای ورود شرکت های جدید به بازار اولیه تسهیلاتی ارائه شد؛ ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بورس سال گذشته دوره ای طلایی داشت و برای ورود شرکت های جدید به بازار اولیه تسهیلاتی ارائه شد؛ ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

 فرهاد دژپسند دیروز در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: هر چند در پایان نیمه نخست پارسال شرایط مطلوب نبود، اما مدیریت مناسبی برای برگرداندن ثبات در اقتصاد انجام شد. 

وی افزود: تورم ماهانه از آبان ماه ٩٧ به تدریج رو به کاهش نهاد و بیکاری نیز کنترل شد. 

دژپسند ادامه داد: برخی متغیرهای اقتصادی در سال ٩٨ منجر به جهش نرخ برخی کالاها شده است و پیش بینی‌ها برای سال‌جاری وضعیت خوبی را نشان نمی‌دهد، اما برآوردها و پیش بینی‌ها صرفاً یک علامت است و باید از این پیش‌بینی‌ها و برآوردها، برای اعمال مدیریت بهتر بهره گرفت و امور را اصلاح کرد. 

دژپسند در ادامه با تاکید بر این که غل و زنجیر باید از پای سرمایه‌گذار برداشته شود، افزود: بنگاه‌ها رشد خود را به تأمین مالی گره می‌زنند که این یک راه غلط است. بر این اساس باید به سمت بهبود فناوری رفت. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از گرفتاری‌های صادرات، قیمت تمام شده بالا در کشور است و باید به این موضوع نیز پرداخت. 

به گفته وزیر اقتصاد، آئین‌نامه بانکداری دیجیتال برای بانک‌های دولتی ابلاغ شده است، که باید این آئین‌نامه برای بیمه و بورس هم اجرایی شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه