تجارت الکترونیکی در کرج ۲.۵ برابر شد
همراه ما باشید

تجارت الکترونیکی در کرج ۲.۵ برابر شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل پست استان البرز از افزایش ۲.۵ برابری تجارت الکترونیک در این استان از ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین «محمود فرزین» به مناسبت روزجهانی پست افزود: افزایش ۴.۵ برابری توزیع امانات پستی حاکی از کاهش ترددهای غیرضروری مردم است.
وی گفت: اکنون در بانک اطلاعاتی اماکن استان البرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مکان شناسایی و فهرست برداری شده که می تواند به تسهیل در امور مردم از حیث شناسایی مکان کمک کند.
وی اضافه کرد: در این بانک اطلاعاتی با ارایه کد پستی نشانی محل قابل دسترسی است و مردم در ارسال مرسولات پستی موفق تر عمل می کنند.
مدیرکل پست استان البرز اظهار داشت: اسناد، گذرنامه، ابلاغیه ها، نامه های اداری از دیگر مرسولاتی است که توسط پست جمهوری اسلامی با هدف کاهش ترددهای غیر ضروری مردم توسط نامه رسانان زحمتکش جابه جا می شود.
وی یاد آورشد: در نیمه نخست سالجاری ۲ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۵۸۷ مرسوله در استان البرز توزیع و ۳ میلیون ۲۲ هزار و ۷۰۵ مرسوله ارسال شده است که با توجه به اینکه مرسولات شامل دو بخش پست نامه ها و امانات هستند، با توسعه فضای مجازی ارتباطی حجم مکاتبات عادی نامه ای کاهش یافته و توزیع امانات افزایش یافته است.
فرزین بیان داشت: شرکت ملی پست دارای ۳۱ اداره کل پست استان و ۶ منطقه پستی در استان تهران است که با توجه به اینکه استان البرز رتبه ۱۱ تراکم جمعیتی در کشور را دارد توانسته رضایت مردم را به لحاظ استقرار مناسب واحدهای پستی و امکانات منحصر به فرد کسب کند.
وی اضافه کرد: اکنون پست البرز در رتبه بعد از تهران و خراسان رضوی به لحاظ اقتصادی قرار دارد و امروز یکی از موفقیت های پست این استان حضور در مراکز صنعتی بوده که توانسته ایم در سال جهش تولید ضمن دسترسی آسان تولیدکنندگان به پست در توزیع به موقع محصولات آنان به خریداران موفق عمل شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه