اهدای ۱۲۴ تبلت به دانش‌آموزان نیازمند لارستان
همراه ما باشید

اهدای ۱۲۴ تبلت به دانش‌آموزان نیازمند لارستان

آی‌سی‌تی‌نیوز - با یک همت جمعی به محوریت مرکز نیکوکاری سردار شهید قاسم سلیمانی، تعداد ۱۲۴ دستگاه گوشی همراه و تبلت در قالب پویش «همکلاسی مهربان» تهیه و در اختیار دانش‌آموزان محروم و نیازمند لارستان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان، از آغاز شروع شیوع کرونا همه‌چیز زندگی بشر متفاوت شده که یکی از جلوه‌های آن تغییر رویه در نحوه آموزش مراکز علمی، دانشگاهی و به‌ویژه مدارس شده است.
آموزش‌های غیرحضوری که در ماه‌های پایانی سال تحصیلی گذشته و همچنین از ابتدای سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ در سطح کلیه مدارس رواج پیداکرده، علاوه بر پیشگیری از حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی که موجب قطع زنجیره انتقال کرونا می‌شود، دارای معایبی نظیر عدم وجود زیرساخت در مناطق محروم و دورافتاده، سرعت‌پایین اینترنت، عدم امکان خرید گوشی همراه برای فرزندان در خانوارهای نیازمند، امکان نظارت کمتر معلمان بر امر آموزش و امتحانات و غیره نیز است.
برای رفع مشکل تأمین گوشی تلفن همراه جهت خانواده‌های محروم و مستضعف که یکی از نیازهای اساسی جهت بهره‌گیری از آموزش غیرحضوری است، گروه‌های مردمی، مؤسسات خیریه، جهادگران و خیرین دست‌به‌کار شده‌اند تا گوشه‌ای از آلام آنان را برطرف کنند.

یکی از این گروه‌ها در لارستان، مرکز نیکوکاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که با راه‌اندازی «پویش همکلاسی مهربان» توانسته با ترتیب یک برنامه‌ریزی منسجم اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی شهروندان به‌منظور یاری‌رساندن به دانش آموزان، حرکتی جهادی انجام دهد.

در این زمینه مسئول اجرائی مرکز نیکوکاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی لارستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لارستان بابیان اینکه این مرکز نیکوکاری از سال جدید فعالیت‌هایش را آغاز کرده است، اظهار داشت: طبق اساس‌نامه تنظیم‌شده، جامعه موردحمایت خود را دانش آموزان نیازمند و گروه‌های آسیب‌پذیر مرتبط با دانش آموزان قرار داده است.

حجت‌الاسلام احسان رحیمی با اشاره به اینکه بعد از جدی شدن بحث آموزش مجازی در سال تحصیلی جاری، بیشتر تمرکز این مرکز بر تأمین گوشی‌های هوشمند و تبلت دانش آموزان نیازمند است و از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفت، افزود: ازآنجایی‌که گروه‌های مختلف نسبت به رفع محرومیت از دانش آموزان در سطح لارستان فعالیت دارند، با دعوت از همه آن‌ها نسبت به هم‌افزایی و هماهنگی و بالاتر بردن سطح کمک‌رسانی‌ها اقدام شد.

وی با ابراز خرسندی از مشارکت همگانی از این طرح، تصریح کرد: با تقسیم وظایف و همکاری مناسب توانستیم ستاد «همکلاسی مهربان» را تشکیل دهیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه