کلاهبرداری از کاربران سایت دیوار با جعل تراکنش‌های مالی
همراه ما باشید

کلاهبرداری از کاربران سایت دیوار با جعل تراکنش‌های مالی

آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از انهدام باندی که با جعل تراکنش های مالی از فروشندگان کالا در سایت های دیوار و شیپور کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس علی اکبر عیسی آبادی اظهار داشت: با وقوع چندین فقره کلاهبرداری سریالی از کانال دیوار با شیوه تراکنش جعلی، شناسایی و دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود، با پیگیری های صورت گرفته و اقدامات فنی، متهم اصلی این پرونده های کلاهبرداری در شهرستان شناسایی و با تعقیب و مراقبت یک هفته ای دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه اضافه کرد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی با مشاهده اسناد و مدارک جمع آوری شده، اعتراف کرد که از حدود یک سال گذشته با همکاری دو نفر دیگر از دوستانش با جستجو در سایت هایی چون دیوار و شیپور، فروشندگان گوشی تلفن همراه و دستگاه PS4 را شناسایی و به عنوان خریدار به آنها مراجعه می کردند.
عیسی آبادی ادامه داد: این افراد پس از گرفتن جنس مورد معامله، یک عدد تراکنش جعلی اینترنتی با درج مشخصات اسمی طرف مقابل تهیه کرده و آن را به فروشندگان کالا ارائه می دادند.
وی تصریح کرد: متأسفانه با وجود هشدارهای مکرر پلیس مبنی بر ضرورت بررسی اصالت این گونه رسیدها و بررسی و اطمینان از واریز پول به حساب شخصی خود، به این افراد اطمینان کرده و با مشاهده این رسیدهای جعلی، کالای خود را به آنان تحویل می دادند.
این مقام انتظامی افزود: با بررسی سوابق متهم دستگیر شده مشخص شد که این افراد در استان های تهران و البرز نیز سابقه کلاهبرداری اینترنتی داشته و تحت تعقیب پلیس فتا هستند.
عیسی آبادی خاطرنشان کرد: تاکنون این کلاهبرداری یک میلیاردی اعضای این باند از هفت نفر از شهروندان محرز شد ه و با هماهنگی مرجع قضائی تحقیقات تکمیلی و دستگیری دیگر همدستان این فرد همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه ارزش این کلاهبرداری یک میلیارد ریال ارزیابی شده است، گفت: همشهریان گرامی می توانند هرگونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از همین طریق به کارشناسان پلیس فتا گزارش کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه