اینترنت استاتید دانشگاه 15مهر فعال می‌شود
همراه ما باشید

اینترنت استاتید دانشگاه 15مهر فعال می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا ۱۵ مهر بسته رایگان اینترنت حدود ۴۶ هزار استاد دانشگاه فعال می‌شود ، گفت: برای اختصاص اینترنت به دانشجویان هم تا ۳ یا ۴ روز آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس ، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور گفت:   تا ۱۵ مهر بسته رایگان اینترنت حدود ۴۶ هزار استاد دانشگاه فعال می‌شود و همچنین درباره  اینترنت به دانشجویان هم تا ۳ یا ۴ روز آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: نزدیک به ۱۰۴ هزار نفر از اساتید دانشگاهی در سراسر کشور از طریق نامه های وزارتخانه های علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد درخواست دریافت اینترنت کرده اند که از این تعداد حدود 46 هزار نفر از متقاضیان درخواست استفاده از طرح رایگان اینترنت وزارت ارتباطات را دارند که در این رابطه باید بگویم به طور کلی ۱۵ مهرماه بسته اینترنت اساتید فعال خواهد شد.

آذری جهرمی تصریح کرد: برای اینترنت قشر ۴ میلیونی از دانشجویان و همچنین دانشگاه ها با وزیر علوم تصمیماتی گرفتیم که قرار شد تمامی هزارو ۱۰۰ دانشگاه کشور به شبکه فیبر نوری متصل شوند که البته عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تصمیمات این بود که وزارت ارتباطات خدمات ابری را برای توسعه آموزش مجازی دانشگاه ها ایجاد کندکه آن هم در حال انجام است.از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که قر ار بود در هفته اول مهرماه جزئیات بسته اینترنت دانشجویان را اطلاع رسانی کنیم که به دلیل نداشتن اطلاعات دانشجویان این اتفاق انجام نشد اما اکنون بعد از جمع بندی اطلاعات نحوه اینترنت دانشجویان اعلام می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه