تجهیز پارک اقتصاد دیجیتال سمنان با کمک وزارت ارتباطات
همراه ما باشید

تجهیز پارک اقتصاد دیجیتال سمنان با کمک وزارت ارتباطات

آی‌سی‌تی‌نیوز -  معاون توسعه منابع انسانی استانداری سمنان با اشاره به ساخت نخستین پارک اقتصاد دیجیتال کشور در سمنان با همکاری فنی و حرفه ای، گفت: وزارت ارتباطات این پارک را تجهیز خواهد کرد.

فاطمه منصوری در جلسه هماهنگی و بررسی روند اجرایی راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن با بیان اینکه با تفاهم نامه داخلی با حوزه‌های فعال در آی سی تی انتظار حداکثر بهره برداری از ظرفیت اسمی پارک را خواهیم داشت، بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از تجهیز و آماده کردن این مرکز، در مرحله بعدی با تفاهم مشترک با پارک‌های علم و فناوری استان و سمنان، جهاد دانشگاهی، بنیاد نخبگان و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان برای فعال کردن پارک ورود کنند.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت و پتانسیل این مرکز گسترش اقتصاد دیجیتال را از اهداف اصلی مسئولان استان دانست و افزود: روند راه اندازی کارخانه‌های نوآوری در شهرستان‌های سمنان و شاهرود نیز در دستور کار قرار دارد که می‌توانند با پارک هم افزایی داشته باشند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه تعهدات وزارتخانه در زمان مشخص انجام و هرچه سریع‌تر بهره برداری این واحد انجام شود، عنوان داشت: با تفاهم نامه داخلی با حوزه‌های فعال در آی سی تی انتظار حداکثر بهره برداری از ظرفیت اسمی پارک را خواهیم داشت.

منصوری با بیان اینکه امید می‌رود در بازدید از مکان مشخص شده برای استقرار این مرکز، زیرساخت‌های مد نظری که توسط وزارت نیاز است شناسایی و تجهیز آن در کمترین زمان ممکن مهیا شود، ابراز داشت: در عصر دیجیتال، اکثر فرصت‌های شغلی نوآور، زاییده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و امید می‌رود با راه اندازی این پایگاه اقتصاد دیجیتال، شاهد افزایش اشتغال و توسعه استان باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این نشست از محل احداث پارک اقتصاد دیجیتال سمنان بازدید به عمل آمد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه