الزام وزارت راه به ارایه عوارض الکترونیکی آزاد راهی
همراه ما باشید

الزام وزارت راه به ارایه عوارض الکترونیکی آزاد راهی

آی‌سی‌تی‌نیوز - در سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، موضوعاتی همچون وصول بدهی معوقه صاحبان خودرو هنگام نقل و انتقال خودرو، تعویض پلاک، معاینه فنی و تسریع و تسهیل در الکترونیکی شدن عوارض آزاد راهی به تصویب رسید و جهت اجرا، ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مصوبات سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا را جهت اجرا ابلاغ کرد.

در سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گزارشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا و آخرین وضعیت نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی به اطلاع اعضا رسید.

اعضای ستاد ملی مدیریت کرونا پس از بحث و بررسی در خصوص چالش ها و راهکارهای برون رفت از مشکلات، مصوباتی را به تصویب اکثریت اعضا رساندند که پس از امضای رئیس جمهوری جهت اجرا، به دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت اجرا ابلاغ شد.

در بخشی از این مصوبات امده است:

وزارت راه و شهرسازی موظف است حداکثر تا پایان سال جاری نسبت به الکترونیکی کردن شیوه اخذ عوارض آزاد راه ها اقدام نماید و صاحبان خودرو تشویق شوند که عوارض متعلقه را الکترونیکی به یکی از روش ها تعیین شده پرداخت نمایند.

به وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی اجازه داده می شود تا در هنگام نقل و انتقال خودرو و تعویض پلاک و یا معاینه فنی، بدهی معوقه صاحبان خودرو را که در مهلت مقرر بدهی عوارض خود را نپرداخته اند، وصول کنند.

به وزارت صمت و صنایع خودرو سازی کشور اجازه داده می شود تا خودرو سازان کشور را موظف نماید نسبت به نصب برچسب الکترونیکی عوازض آزاد راهی بر کلیه خودروهای تحویلی اقدم نموده تا امکان اخذ عوارض عوارض آزادراهی از مبلغ سپرده برچسب فراهم شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه