برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی قطعی نیست
همراه ما باشید

برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی قطعی نیست

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک گفت: شورای نگهبان باید نسبت به دستگاه‌ها و سامانه‌ الکترونیکی برگزاری انتخابات مطمئن شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور درباره الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ گفت: وزارت کشور آمادگی لازم برای تمام الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ را دارد؛ همچنین برای تحقق این امر با همکارانمان در شورای نگهبان در حال رایزنی هستیم.

او در خصوص چگونگی جلب اطمینان شورای نگهبان به عنوان نهاد نظارتی اظهار کرد: ما اگر در موضوعی هرچند کوچک به لحاظ فنی نتوانیم اطمینان شورای نگهبان را جلب کنیم به طور کل به نتیجه‌ای نخواهیم رسید، ولی در مجموع همکاری‌های خوبی با این نهاد نظارتی داشتیم؛ به‌ هرحال آن‌ها باید نسبت به دستگاه‌ها و سامانه‌ی الکترونیکی برگزاری انتخابات مطمئن شوند. هنوز با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک به قطعیت نرسیده‌ایم، ولی جلسات فنی ادامه دارد و تا دو ماه آینده باید وضعیت برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ مشخص شود.

وی در ادامه درباره‌ی پروژه‌هایی که در دستور کار الکترونیکی شدن قرار دارد، بیان کرد: دولت الکترونیکی راه بی‌انتهاست؛ در حال حاضر یک سری پروژ‌های بنیادی و اساسی که تحت عنوان ۲۳ پروژه مطرح است، توسط سازمان امور استخدامی در حال پیگیری است اگر این پروژه‌ها محقق شود بخش قابل توجهی از انتظار مردم برطرف می‌شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه