نرم‌افزار بومی «پابند الکترونیک» طراحی شد
همراه ما باشید

نرم‌افزار بومی «پابند الکترونیک» طراحی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: برنامه ما برای افزایش ظرفیت ارتباط تصویری زندان‌ها با مراکز قضایی سراسر کشور و اجرای این طرح موجب کاهش قابل توجه اعزام و بدرقه زندانیان به مراکز قضایی در استان‌ها شده است.

به گزارش فارس، عیسی زارع پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در جریان جلسه امروز شورای‌ عالی قوه قضائیه، اظهار داشت: برنامه ما برای افزایش ظرفیت ارتباط تصویری زندان‌ها با مراکز قضایی سراسر کشور و اجرای این طرح موجب کاهش قابل توجه اعزام و بدرقه زندانیان به مراکز قضایی در استان‌ها شده است. در برخی استان‌ها اعزام و بدرقه زندانیان نزدیک به صفر شده است.

وی تصریح کرد:  ۲۰۰ نقطه در استان تهران برای برقراری ارتباط تصویری و ایجاد امکان دادرسی از راه دور تجهیز شده‌اند؛ پیش‌بینی می‌شود با توجه به آمار ۴۰ درصدی اعزام و بدرقه زندانیان در استان تهران نسبت به کل کشور، با اجرای طرح مذکور، این رقم کاهش قابل توجهی پیدا کند.

زارع‌پور همچنین از طراحی نرم افزار بومی «ردیابی پابند الکترونیک» در کشور خبر داد و گفت که پیش از این به دلیل غیربومی بودن نرم افزار ردیابی پابند الکترونیک، ظرفیت فعال بودن همزمان این پابندها محدود بود که در نرم افزار جدید ایرانی طراحی شده، این محدودیت برطرف شده و امکان افزایش رقم استفاده از این پابندها تا 10 هزار مورد تا پایان سال جاری فراهم شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه