دانش‌آموزان ماهنشان اینترنت ندارند
همراه ما باشید

دانش‌آموزان ماهنشان اینترنت ندارند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان گفت: فرسودگی ساختمان‌های مدارس روستایی و مناطق کمتر توسعه یافته، خروج زود هنگام نیروهای آموزشی از منطقه، به هم خوردن چارت سازمانی مدارس و نبود دسترسی به اینترنت و شبکه شاد در بخش‌هایی از ماهنشان مهمترین چالش‌های پیش روی این شهرستان است.

 مهدی صیادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمهیدات بازگشایی مدارس در روزهای کرونایی افزود: افتتاح پروژه های عمرانی و آموزشی در سطح شهرستان، تدوین برنامه های اجرایی بر مبنای سند تحول بنیادین، تعیین و آمادگی مدیران برای بازگشایی مدارس مطابق دستورالعمل های بهداشتی و پروژه مهر، افزایش پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی و متوسطه از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال تحصیلی جدید است.

وی اضافه کرد: تعامل مناسب با فرهنگیان و مبتنی بر احترام و رعایت شان اجتماعی از راه‌های مختلفی از جمله از طریق فضای مجازی در قالب شبکه شاد انجام می گیرد.

این مسؤول با اشاره به طرح بوم ادامه داد: طرح بوم اثرات مثبتی در زمینه ایجاد انگیزه و مهارت آموزی دانش آموزان دارد و طی این برنامه در این شهرستان مهارت هایی از قبیل آموزش زنبورداری، کشاورزی، آشنایی با مهارت های حل  مساله و غیره آموزش داده شده است.

صیادی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی های لازم، آماده سازی مدارس برای بازگشایی هرچه بهتر مدارس انجام شده است و آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان و دانش آموزان در ثبت نام همچنین توزیع کتب درسی با مشکلات کمتری مواجهه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر این شهرستان ۹۶ مدرسه با ۲۵۱ کلاس دارد که همزمان با بازگشایی مدارس نیز دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی ماهنشان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های درس حضور یافتند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه