روش‌های دریافت اینترنتی خلافی خودرو
همراه ما باشید

روش‌های دریافت اینترنتی خلافی خودرو

آی‌سی‌تی‌نیوز - استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن در گذشته، یکی از دغدغه‌های رانندگان به خصوص در زمان خرید و فروش خودرو بوده است. اما در حال حاضر این امکان فراهم شده است تا شما بتوانید به صورت آنلاین از خلافی‌های خودروی خودتان مطلع شوید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در ادامه مطلب اطلاعات جامع و کاملی را در مورد چگونگی استعلام خلافی خودرو و پرداخت اینترنتی آن در اختیار شما قرار داده‌ایم.

 

روش‌های استعلام خلافی خودرو

راهنمایی و رانندگی کشور چند روش برای استعلام خلافی خودرو در نظر گرفته است که اکثر آنها به صورت الکترونیک می باشد و نیازی به مراجعه ی حضوری چه برای دریافت برگه خلافی و چه به منظور پرداخت قبض جریمه نمی باشد.

1. دریافت خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی

2. دریافت خلافی خودرو از طریق وب سایت پلیس راهور ناجا

3. دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس 10+

4.دریافت خلافی خودرو با کد USSD

5. دریافت خلافی خودرو با تماس تلفنی

دریافت خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی

در صورتی که تمایل به دریافت میزان خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی دارید کافیست کد 17 رقمی VIN که بر روی سند و کارت ماشین درج شده است را به شماره 1101202020 پیامک بزنید.

پس از ارسال پیامک این سامانه میزان خلافی شما به همراه شناسه پرداخت و قیض برای شما ارسال خواهد کرد.  با استفاده از شناسه ارسالی شما می‌توانید قبض جریمه را پرداخت نمایید.

دریافت خلافی خودرو از طریق وب سایت پلیس راهور ناجا

1. در این روش برای استعلام خلافی خودرو می‌توانید به سایت پلیس راهور service.rahvar120.ir مراجعه نمایید.

2. پس از مراجعه به سایت پلیس راهور برای استعلام خلافی خودرو، بر روی گزینه استعلام تخلفات رانندگی کلیک نمایید.

2. پس از مراجعه به سایت پلیس راهور برای استعلام خلافی خودرو، بر روی گزینه استعلام تخلفات رانندگی کلیک نمایید.

3.پس از کلیک بر روی این گزینه استعلام خلافی خودرو، به صفحه استعلام خلافی خودرو وارد می‌شوید.

در صفحه باز شده کد 8 رقمی درج شده بر روی کارت ماشین را در کادر تعبیه شده وارد کنید، سپس گزینه امنیتی را وارد نمایید و بروی دکمه جستجو کلیک کنید.

4. پس از طی کردن مراحل بالا برای استعلام خلافی خودرو، میزان خلافی خودرو به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

به کمک این شناسه ها می‌توانید نسبت به پرداخت قیض جریمه اقدام نمایید.

 

دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس 10+

شما می‌توانید  با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کرده و استعلام خلافی خودرو بگیرید.

دقت داشته باشید در صورتی که مبلغ خلافی شما بیش از 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد، می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید.

 

دریافت خلافی خودرو با کد USSD

با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید کد #110*  را شماره گیری کرده و  خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

پس از شماره گیری#110* دو گزینه‌ در اختیار شما قرار می‌گیرد که به ترتیب عبارتند از:

۱- خدمات قابل ارائه

۲- خدمات در دست اقدام

برای استعلام خلافی خودرو بایستی عدد 1 را انتخاب و ارسال کنید.

در مرحله بعد گزینه استعلام خلافی خودرو در اختیار شما قرار می‌گیرد که که برای دریافت خلافی خودرو خود باید عدد 1 را انتخاب و ارسال کنید.

در این مرحله، از شما خواسته می‌شود کد VIN (همان شماره‌ 17 رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. کد را وارد و سپس ارسال کنید.

نکته:

دقت کنید که کد را حتما به زبان انگلیسی وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

همچنین کدهای یواِس‌اِس‌دی به خاطر مسائل امنیتی  در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع می‌شود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید.

در مرحله بعد اگر فقط لیست خلافی خودروتان را می‌خواهید می‌توانید عدد 1 (خلافی خودرو) را ارسال کنید  و در صورتی که علاوه بر لیست خلافی خودرو شناسه قبض و شناسه پرداخت را می‌خواهید عدد 2 ( خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت)را وارد کنید.

 

دریافت خلافی خودرو با تماس تلفنی

در این روش شما می‌توانید با شماره تلفن 8828888 تماس بگیرید و با وارد کردن کد VIN درج شده در پشت کارت ماشین از میزان جرائم و خلافی خودرو خود اطلاع کسب کنید.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه