جلسه کمیسیون امنیت با وزیر ارتباطات برگزار شد
همراه ما باشید

جلسه کمیسیون امنیت با وزیر ارتباطات برگزار شد

آی‌سی‌تی‌نیوز -  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون، وزیر ارتباطات از استقرار بیست جز از ۲۳جز لازم برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

ابوالفضل عمویی درباره جلسه روز یکشنبه این کمیسیون با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات به بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور اختصاص داشت.

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات در این جلسه گزارشی درباره روند پیشرفت توسعه شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد، افزود: آذری جهرمی در این نشست به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سیاسی کشور پرداخت و همکاران ایشان توضیحاتی درباره سپر دفاعی دژفا و عملکرد این سپر دفاعی برای حفظ امنیت فضای سایبری کشور ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست ‌خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر ارتباطات تاکید کرد نگاه ما توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی لازم برای فضای مجازی را تدوین کنیم و ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی بر فضای مجازی اصرار داریم.

عمویی گفت: در این نشست تاکید شد که از مجموع ۲۳ جزء لازم برای توسعه‌ زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، ۲۰ جزء آن مستقر شده و در زمینه های دیگر کار برای توسعه ابعاد دیگر شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

وی از تاکید بر همکاری برای تقویت موتور جستجوی ملی و پیام‌رسان‌های بومی در نشست با وزیر ارتباطات خبر داد و افزود: اندروید ایرانی در برخی گوشی‌ها فعال شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان در این جلسه ملاحظات خود را در باره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی مطرح کردند و به تهدیدات مختلف این فضا اعم از تهدیدات حریم خصوصی و همچنین داده‌های کلان کشور پرداختند و تاکید کردند انتظار می‌رود وزارت ارتباطات در جهت تقویت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده‌های کشور و حریمخصوصی کاربران فضای مجازی نهایت تلاش را انجام دهد.

وی با بیان اینکه مسائل مربوط به سازمان پدافند غیرعامل هم در کمیسیون مطرح شد، افزود: جلسه کمیته امنیت کمیسیون نیز برای بررسی طرح‌های ارجاع شده به این کمیسیون برگزار شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه