تعمیرکار موبایل اطلاعات مشتری را سرقت کرد
همراه ما باشید

تعمیرکار موبایل اطلاعات مشتری را سرقت کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - پلیس در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از کشف پرونده ربایش و سرقت داده های فردی توسط تعمیرکار موبایل خبر داد که به صورت غیرمجاز، هتک حیثیت می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرگرد احسان بهمنی افزود: شاکیه به پلیس فتا استان مراجعه و ضمن ارائه مرجوعه قضایی اظهار داشت شخصی مزاحم با نصب بدافزار به اطلاعات گوشی من دسترسی پیدا کرد و همچنین با فعال سازی دوربین موبایل، اقدام به تهیه فیلم از حریم خصوصی من کرده است.

وی بیان داشت: با تحقیقات و بررسی های اطلاعاتی مشخص شد شاکیه از چت ها و عکس های تبادل شده شوهرش با شخصی مونث تصویربرداری و به گوشی خودش منتقل می کند،پس از مدتی این مستندات در گوشی وی پاک می شود،خانم مذکور از شوهر خواهرش برای ریکاوری تصاویر پاک شده کمک می خواهد.

بهمنی افزود: داماد خانواده به واسطه یکی از دوستان شاغل در فروشگاه خدمات موبایل این اطلاعات را بازیابی می کند،لیکن شخص مذکور به صورت پنهانی اقدام به نصب بدافزار در گوشی شاکیه می کند و پس از مدتی به صورت ناشناس از طریق تلگرام با ارسال فیلم های گرفته شده با دوربین گوشی خانم مذکور، اقدام به مزاحمت های سایبری برای شاکیه می کند.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان اظهار داشت : سرانجام پس از اتمام تحقیقات و جمع آوری ادله دیجیتال،طی هماهنگی ها قضایی متهم دستگیر شد و در اظهارات شفاهی با تناقض گویی و داستان پردازی سعی در کتمان حقیقت داشت که پس از مشاهده ادله دیجیتال به اقدامات مجرمانه خود اعتراف کرد،بنابراین پرونده با گزارش نهایی در معیت متهم به دادسرا ارجاع شد.

وی عنوان کرد : متأسفانه در کنار چالش های سهمگین اجتماعی مانند کاهش ازدواج جوانان و افزایش طلاق ها، موضوع فراگیری طلاق های عاطفی در نسل جوان ما و شکل گیری ارتباطات عاطفی نامشروع بسترساز جرائم بسیاری شده است.عوامل برجسته ای از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری،زندگی غریزی و شبکه های اجتماعی مجازی، نواقص موجود در سیستم آموزشی کشور و کاهش چشمگیر اعتقادات معنوی در به وقوع پیوستن این معضلات اجتماعی نقش جدی و اثرگذار دارد،بر همین اساس دولت و همچنین مراکز اجتماعی،آموزشی و مذهبی کشور به رویکردی تازه و عقلانی با برنامه ای منسجم و هوشمندانه برای مقابله با تهدیدات و آسیب های مطروحه نیاز دارند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : مطلوب است شهروندان به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

  • اخاذی ۵ میلیارد تومانی با تهدید به انتشار فیلم و عکس خصوصی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری خانمی که با تهدید به انتشار فیلم و عکس‌های خصوصی شاکی قصد اخاذی پنج میلیارد تومانی را داشت، خبر داد. 
سرهنگ علی قهرمان طالع افزود: طی مراجعه شاکی پرونده و ادعا در خصوص اینکه پیام‌هایی تهدیدآمیز از شخص یا اشخاصی ناشناس در پیام‌رسان تلگرام دریافت و از وی می‌خواهند در قبال عدم پخش فیلم و عکس‌های خصوصی باید مبلغ پنج میلیارد تومان از طریق ارز دیجیتال در عرض پنج روز به آن‌ها پرداخت کند، خواستار رسیدگی به موضوع شد.

وی ادامه داد: کارآگاهان سایبری این پلیس بلافاصله دست ‌به‌ کار شده و شروع به جمع‌بندی مدارک و سرنخ‌های موجود برای پرونده نمودند و با توجه به اینکه شماره تلفن موجود در پرونده مجازی بوده، مأموران با  بررسی سرنخ‌ها و به‌ کارگیری ترفندهای فنی و پلیسی به خانمی مظنون و جهت بازجویی به پلیس فتا دعوت کردند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در بازجویی‌های اولیه مظنون پرونده در ابتدا عنوان کرد که قبلاً با شاکی در ارتباط بوده و هیچ‌ گونه عکس و فیلمی در اختیارش نیست و احتمالاً این کار توسط سارقانی که گوشی وی را چند ماه قبل دزدیده‌اند استخراج و صورت گرفته است.

سرهنگ قهرمان طالع ادامه داد: افسران به ادعاهای مظنون پرونده مشکوک شده و پس از بررسی گوشی و تجهیزات وی مشخص شد که این خانم خود شخص تهدید کننده است که به دلیل آگاهی از شرایط مالی خوب و موقعیت اجتماعی خاص شاکی قصد تهدید و اخاذی از وی را داشته که پس از هماهنگی‌های لازم  بلافاصله دستگیر و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه