نمایشگاه کتاب تهران مجازی شد
همراه ما باشید

نمایشگاه کتاب تهران مجازی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - نخستین نمایشگاه کتاب مجازی از اواخر پاییز سال‌جاری به شکل فراگیر و جامع (شامل همه حوزه‌های نشر) برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، پس از ورود کرونا و تدابیر اتخاذ شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های حمایتی را اتخاذ و اعلام کرد که از آن جمله می‌توان به اجرای طرح‌ فصلی تابستانه کتاب (در مردادماه) و پاییزه کتاب ( همزمان با هفته کتاب در آبان‎ماه) با افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات بود.

بر اساس این گزارش، اجرای نخستین گام یعنی «طرح تابستانه کتاب» با مشارکت و افزایش اعتبار همراه بود و بر اساس اعلام خانه کتاب و ادبیات ایران با توجه به تاکید دکتر سیدعباس صالحی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تسویه‌حساب به موقع با کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب۹۹، این موسسه در حداقل زمان پس از پایان طرح و ظرف مدت ۱۱روز کاری با ۷۷۳ کتابفروشی تسویه حساب کرد.

اما مهم‌ترین و اساسی‌ترین گام وزارت ارشاد «برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب» خواهد بود؛ چرا که در غیاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید جایگزین قطعی و مبنایی طراحی می‌شد. بنابراین از اواخر پاییز سال‌جاری شاهد برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب مجازی خواهیم بود.

این نمایشگاه مجازی کتاب به شکل جامع و فراگیر (شامل همه حوزه‌های نشر) برپا می‌شود تا نقدینگی تقویت و توزیع عادلانه یارانه نشر به شکل یکسان صورت گیرد.

ثبت نام از ناشران برای حضور در این نمایشگاه به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد تا اقدامات اولیه انجام شود.

حالا باید دید نمایشگاه مجازی کتاب چه بابی می‌گشاید تا ناشران کمبود نقدینگی و فروش خود را جبران کنند. هرچند این جور طرح‌های حمایتی، التیامی بر زخم بدنه نشر خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه