حذف نام شهدا در نقشه‌های الکترونیکی و اپ‌های مسافرتی
همراه ما باشید

حذف نام شهدا در نقشه‌های الکترونیکی و اپ‌های مسافرتی

آی‌سی‌تی‌نیوز - سردار «محسن کریمی» در پی حذف نام شهدا از نقشه های الکترونیکی و اپلیکیشن های مسافرتی در نامه ای به  نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و عضو مجلس خبرگان رهبری که نسخه ای از آن به خبرگزاری شبستان رسیده آورده است:امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

به گزارش شبستان فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، در این نامه آورده است: مستحضرید که مقام معظم رهبری بارها بر لزوم حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید داشته و دارند، تا جایی که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را کم تر از شهادت ندانسته اند.

وی افزود: بدون شک شهیدان تاریخ انقلاب اسلامی نه تنها در تاریخ ۲۵۰۰ ساله این کشور  بلکه در جای جای جریان ۱۴۰۰ ساله دین مبین اسلام نیز به عنوان نگینی درخشان و معرّفی بر هنر مردان این مرز و بوم اسلامی شناخته می شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: شهیدان بهترین الگو ها در راستای ایستادگی و مقاومت در راه ارزش ها و پایمردی و جانفشانی در حفظ این مرزوبوم هستند، الگوهایی که نسل حاضر فاصله زمانی و مکانی چندانی با آن ندارد و از سویی در شرایط حال حاضر بیش از پیش برای فتح قله های پیش رو به آن نیازمند است.

در این نامه آمده است: بدون شک تلاش در راستای فهم عمیق نسبت به سبک زندگی شهدا با محوریت خدا شناسی، وطن دوستی، زندگی عزتمندانه، رعایت اخلاق فردی و اجتماعی و ... یکی از اصلی ترین وظایف نسل حاضر بالاخص در بین مسئولین است.

سردار کریمی اضافه کرد: به همین دلیل لازم است که در راستای ایجاد این فهم عمیق از مسلک شهیدان، فعالیت ها و رفتارهای فردی و اجتماعی و تصمیم سازی و تصمیم گیری در عرصه های مختلف اجتماعی بر این محور استوار باشد و این مهم در تار و پود تصمیمات و برنامه ریزی های مسئولین به عنوان اصلی اساسی مورد توجه قرار گیرد. چرا که لازمه تبدیل شدن فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمانی عمومی تصمیم گیری، برنامه ریزی و بروز رفتارهای اجرایی دقیق و اصولی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: باید گفت باطنی شدن فرهنگی که از سبک زندگی شهدا نشات می گیرد از ظواهر می گذرد و تاثیر ظاهر بر باطن به عنوان اصلی تربیتی و فرهنگی قابل تامل است که باید در عرصه فردی و اجتماعی در راستای فرهنگ سازی به آن توجه ویژه ای شود.

وی ادامه داد:متاسفانه طی سالیان گذشته تلاش برخی سهوا یا عمدا به سمت حذف نام شهدا به عنوان ظواهر و شعائری از فرهنگ ایثار و شهادت از جامعه رفته است، در بازه ای از زمان حذف پیشوند شهید از تابلوهای کوچه های مزین بنام شهدا آغاز و در مواردی نیز نام گذاری های جریانی و سیاسی جایگزین نام شهدا شد. اما آن چه که در حال حاضر قابل تامل است حذف نام شهید در نقشه های الکترونیکی و اپلیکیشن های مسافرتی است، به شکلی که به کلی نام شهید از پیشوند همه کوچه ها و خیابان ها حذف شده است و به نوعی با توجه به افزایش کارایی این دست اپلیکیشن ها در جامعه می توان گفت آرام آرام با عادی سازی حذف نام شهید روبه رو هستیم.

وی گفت:در همین راستا با توجه به حضور حضرتعالی در نهاد های تصمیم ساز و تصمیم گیر خواهشمندیم افزوده شدن پیشوند شهید در نقشه های الکترونیکی و آپ های مسافرتی را به جد در این مراکز پیگیری فرمائید تا شاید قدمی باشد در راستای حفظ یاد و خاطره آن بزرگمردانی که بهترین الگوها برای ما و زمانه یمان هستند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه